Bunaltan trafik Vali başkanlığındaki toplantıda masaya yatırıldı: Polis yola çıkacak ve denetimde etkili gücünü gösterecek

Bir yanda… Sıkışan trafiği rahatlatıp kolay ulaşım sağlamak amacıyla başta Büyükşehir olmak üzere belediyelerin yaptıkları ve yapımı devam eden yollar, kavşaklar, köprüler, viyadükler var.
Ama…
Ne kadar yol, köprü, viyadük ya da kavşak yapılırsa yapılsın trafik sıkışıklığı özel bir sorun haline geldi. Üstelik, yatırımlarla azalacağına günden güne artıp kent yaşamını etkiliyor.
İşte…
Artık Bursa’yı boğan bu sorun, Valilik’te ilk kez masaya yatırıldı.
Toplantıya…
Bursa Valisi İzzettin Küçük başkanlık etti. Emniyet Müdürü Osman Ak ile Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Önder Dülger ve İl Trafik Denetleme Şube Müdürü Şükrü Solak vardı.
İl Jandarma Trafik Şube Müdürü Yarbay Tezcan Aydemir denetimin diğer temsilcisiydi.
Büyükşehir Belediyesi’ni ise Genel Sekreter İsmail Yılmaz ile UKOME Şube Müdürü Selahattin Dinç temsil etti.
Açılışta…
Vali Küçük kent içindeki trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak ve rahat bir yaşam sağlamak için neler yapılabileceğini görüşeceklerini söyledi.
Ardından…
İl Trafik Denetleme Şube Müdürü Şükrü Solak sunum yaptı. Kent içinde trafiğin sıkıştığı noktalar ve nedenleri bu sunumun konusuydu.
Sonrasında…
Planlama ve yatırımları yapan Büyükşehir ile denetimi yürüten polis ve jandarmanın ilk kez Vali İzzettin Küçük başkanlığında bir araya geldikleri toplantıda denetime yönelik önemli kararlar çıktı.
Örneğin…
Trafik sıkışıklığının en fazla yaşandığı Acemler ve Mudanya kavşaklarında bundan böyle yoğun saatlerde polis ekibi ve çekici bekleyecek, tıkanmalara anında müdahale edilecek.
Yanı sıra…
Trafiğin sıkışmasına yol açan yol kenarı parklanmaları ile sürücü ihlallerine yönelik de polisin kararlı davranması benimsendi. Park yasaklarına uyulmasını sağlamak için de polis denetimi arttırılacak.
Bu amaçla…
Çekici takviyeli polis ekiplerinin Ankara Yolu üzerinde tıkanmanın en fazla yaşandığı Davutdede-Yüksek İhtisas arasında sürekli denetim yapmalarına karar verildi.
Ayrıca…
Ankara Yolu’nda metroya paralel çalışan minibüs hatlarının kaldırılması da toplantıda ele alınan maddelerden biriydi.
Kısacası…
Valilik’teki toplantıdan trafik sıkışıklığına karşı, Bursa caddelerinde geçmişe göre uzun süredir hissedilmeyen polisin etkili gücünü denetimde göstermesi kararı çıktı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

20

09 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: