Bursa’nın sıkışan trafiğine ‘üstten’ dokunuşlar dönemi başlıyor: İhale aşamasına gelen bu viyadüklerle ulaşım nefes alacak!

ACEMLER VİYADÜĞÜ VE MUDANYA YOLU VİYADÜĞÜ

Bu sütunların okurları biliyorlar… Son dönemde ulaşılamaz hale gelen Bursa trafiği için sürekli çözüm projeleri hazırlanıyor.
Bu kapsamda…
Bir dönemin gözde çözümü olan ve yapıldıkları yıllarda çözüm de getiren bat-çık geçişler yerine viyadüklü çözümler üretildiğini 21 Ağustos günü aktardık.
İşte…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin çok önem verdiği ve tüm gelişmelerini yakından izlediği viyadüklü çözümler projelerinde finale gelindi.
Yani…
Sıkışan Bursa trafiğine üstten dokunarak çözüm getirecek ve nefes aldıracak viyadüklerde projelendirme süreçleri tamamlandı, ihale aşamasına gelindi.
Bu da…
İçinde bulunduğumuz süreçte inşaatların başlayacağı anlamına geliyor.
İlk olarak…
Beşyol-Soğanlı güzergahından gelen Çelebi Mehmet Bulvarı’Paşa Çiftliği arkasından ve Yakın Çevre Yolu üstünden aşıracak olan Yunuseli Viyadüğü ihaleye çıkıyor.
Onayı alınan ihale duyurusunun önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.
Yine…
Projelendirme süreçleri tamamlanan iki viyadük daha ihale aşamasına geldi.
Bunlardan biri…
Karaman’dan gelen Tuna Caddesi’ni Mudanya Yolu’nun üstünden geçip Yeni Karaman’a bağlayacak. Böylece hem Alman Kanalı üzerinden Yakın Çevre Yolu’na, hem de Yunuseli üzerinden Yeniceabat’a açılan yolla İstanbul Caddesi’ne ulaşılacak.
Yanı sıra…
İhsaniye, Karaman, Fethiye, Ataevler ve hatta Beşevler bölgelerindeki araçlar İstanbul Yolu’na ulaşırken, Acemler Kavşağı’nın da yükü azalacak.
İkincisi…
Merinos-Acemler arasındaki yolun ortasından geçen Bursaray hattının ayırdığı bölgelerin bağlantısını sağlayacak Sıcaksu Viyadüğü de ihaleye hazır.
Mudanya Yolu ve Sıcaksu viyadükleri de bu ay içinde ihaleye çıkacak.
Sonra da…
İzmir ve Mudanya yollarından gelip Yakın Çevre Yolu’na ulaşmak isteyen araçların Acemler Köprüsü ve ana yolda neden oldukları sıkışıklığı ortadan kaldırmak üzere planlanan Acemler Viyadüğü gündeme gelecek.
Projesi hazır olan Acemler Viyadüğü ihalesi de ekim ayı içinde yapılacak.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

11

09 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: