Bütün derneklere örnek olsun: Sağlık çalışanları için toplu konut yaptılar, şimdi de Orhaneli Yolu’nda özel köy kuruyorlar!

Bursa’da hastanelerde, sağlık ocaklarında, 112’lerde, kliniklerde, özel sağlık birimlerinde toplam 20 bine yakın sağlık çalışanı var.
İşte…
Bu sağlık çalışanlarını çatısı altına toplamak, sosyal haklarını korumak, bunları yaparken de sosyal tesisler kazandırmak için 2011 yılında Bursa Sağlık Çalışanları Derneği kuruldu.
3 bine yakın üyeye ulaşan Bursa Sağlık Çalışanları Derneği  Başkanı Metin Altundal’ı şaşkın bakışlarla dinledik.
Çünkü…
5 yılda bir dernekten çok öteye işler yapmışlar. Hem de, günlük dernekçilik faaliyetleri dışında, büyük proje kapsamında işler başarmışlar.
Örneğin…
Doğanköy’de, Şehir Hastanesi yakınındaki 23 dönümlük arazide  225 dairelik Sağlıkçılar Sitesi inşaatına başlamışlar. Yeşil alanları geniş projeden sağlık çalışanları ve birinci derece yakınları yararlanmış, kısa sürede de kontenjan dolmuş.
Şimdilerdeyse…
Orhaneli Yolu üstünde, Doğancı Barajı’nı 10 kilometre geçtikten sonra 30 dönümlük araziye Sağlıkçılar Köyü kuruyorlar.
Köyde…
750’şer metrekarelik alanlara 29 prefabrik ev ve çevresine bahçeler yapmak üzere proje hazırlamışlar.  62 metrekarelik 2+1 evler yaz-kış kullanılabilecek. Orhaneli Belediyesi’nin de destek verdiği Sağlıkçılar Köyü çok talep gördüğü için büyümeye açık bir proje.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

27

09 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: