Karacabey Yolu’nda araç seli: Bu kadar araca 2 otoyol bile yetmez, trafik polisi yolu açmaya çalışırken kontrol noktası da kuyruğa yol açtı

İZMİR YOLU’NDA PAZARTESİ AKŞAMI, BAYRAM TATİLİ DÖNÜŞÜ TRAFİĞİ

90’lı yıllara kadar İzmir Yolu tek şerit gidiş ve tek şerit gelişliydi ve ölümlü trafik kazaları çok oluyordu. İki şerit gidiş, iki şerit gelişli duble yol olunca çok sevindik.
Ne var ki…
Son yıllarda o duble yol da yetmez oldu. Hafta sonları bile tıkanın Karacabey-Bursa arası uzun bayram tatili dönüşlerinde resmen taşıyor.
Nitekim…
Bu bayram da aynı sorun yaşandı. Trafiğe takılanlar otoyolun bir an önce bitmesi için dua ettiler.
Açıkça söylemek gerekirse…
İzmir Yolu’nda her tatil ulaşılamaz hale gelen Karacabey bölgesindeki yoğunluğun tek çaresi olarak otoyolu görenlerdendik. Gelin  görün ki, pazar akşamından sonra pazartesi akşamı da tekrarlanan dönüş trafiği gözümüzü korkuttu.
Görünen o ki, bu kadar çok aracın oluşturduğu trafiğe iki otoyol yapılsa bile çare olacağa benzemiyor.
Pazartesi akşamı bir şey daha yaşadık.
Gözlemlerimize göre, trafik polisleri yolun ağırlaşan noktalarını akıcı hale getirmek için yol boyunca resmen seferber olmuşlardı ve canla başla çalışıyorlardı.
Fakat…
Bursa’ya girişte, çevre yolu ayrımını geçince rahatladığını sananları asayiş polislerinin kontrol amaçlı yolu daraltma sürprizi bekliyordu.
Onun için…
Karacabey Yolu’nun yoğun trafiğinden kurtulduğunu sananlar kontrol noktasında ortaya çıkan kuyruğu aşamadılar ve takılıp kaldılar.
Bu da tam bir çelişki oldu.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

06

09 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: