Kentteki ortak sorumluluk adına Erdem Saker’in bu çağrısı önemli: Trafik sıkışıklığının önlenmesinde vatandaşın da görevleri var

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI ERDEM SAKER

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 1994-1999 döneminde önemli kentsel planlamaları gerçekleştirmesi yanında, Bursaray’ın temelini atıp başlattı.
Erdem Saker gerek görev döneminde, gerek sonrasında bilgi birikimini, dünyanın gezdiği köşelerindeki gözlemlerini Bursa’nın yararlanmasına açarken hep raylı sistemin önemine dikkat çekti.
Nitekim…
Kent trafiğindeki sıkışıklığa karşı alınan önlemleri konuşurken de şunu söyledi:
“Trafik sıkışıklığında çözümü ve sorumluluğu belediyelere ya da başka bir yere bırakmamak gerekir. Çünkü, vatandaşın da yapması gerekenler ve görevleri var. Öncelikle bunun bilincinde olmalıyız.”
Ardından…
“Kendimden örnek vereyim” dedi ve şunu söyledi:
“Şehir merkezinde işim olduğunda aracımı Karaman İstasyonu’nda bırakıp Bursaray’a biniyorum ve Şehreküstü’ye geliyorum. Oradan tramvayla Heykel’e çıkıyorum, aynı yolla da dönüyorum.”
Önerisi şu:
“Hemşerilerimiz özel araçlarıyla gittiklerinde daha iyi olacağını sanıyorlar, ama yanılıyorlar. Benim izlediğim yolu denesinler, yolculukların ne kadar keyifli olduğunu anlayacaklar.”
Şunu da ekledi:
“Trafik sıkışıklığıyla mücadele etmenin ve üstesinden gelmenin bir tek yolu var: Toplu ulaşım. Bunu başarırsak trafik sorunumuz da olmaz.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

25

09 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: