Yıldırım Belediyesi kentsel dönüşümü adlandırıp anlamlandırdı: 152 Evler’e Havsa Hatun Evleri

YILDIRIM 152 EVLER KENTSEL DÖNÜŞÜM HAVSA HATUN EVLERİ

İzlediği kentsel dönüşüm politikası ve geliştirdiği projelerle Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi uygulaması Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından tüm belediyelere örnek gösterilen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali önce insani değerler üstünde duruyor.
Söylediği şu:
“Kentler insanların daha iyi yaşanması için planlanmalı. Biz de kentsel dönüşüm planlaması yaparken buna dikkat ediyoruz.”
Felsefesi şu:
“Yapacağımız projeyi her şeyden önce yeni yaşam alanları görüyoruz. Çünkü orada hayatlar olacak. O nedenle önce işin felsefesini anlatıyoruz.”
Bu noktada…
Toplantıda Bakan Özhaseki’nin de üstünde durduğu bölgesel planlama vurgusu yaptı:
“Tek başına proje yapmıyoruz. Önce bölgeyi ele alıp yeni bir hayat planlıyoruz. Onun içinde kentsel dönüşüm projelerini oluşturuyoruz.”
Sonra da şunu açıkladı:
“Şimdi gündemimizde 152 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi var. Cumartesi günü (bugün) saat 12.00’de 1200 kişiyi Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde konuk edip projeyi anlatacağız.”
Bir de küçük tüyo verdi:
“Kentsel dönüşüm projelerine isim verme kararı aldık. İlk olarak da 152 Evler’de uygulayacağız. Yapılacak evler Havsa Hatun Evleri adını taşıyacak.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

16

09 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: