Bahçeli istedi, 12 Eylül darbesinde cezaevlerinde yatan Ülkücüler dernek kurdular: Taş Medrese Ülkücüleri

TAŞ MEDRESELİ ÜLKÜCÜLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI NAİM YANIK, BURSA TEMSİLCİSİ NECATİ ÇELİK, DEVLET BAHÇELİ

Necati Çelik’i yıllardır MHP İl yönetim kurullarından tanıyoruz. Murat Toker’den Tevfik Topçu’ya kadar pek çok İl Başkanı ile çalıştı, bazı dönemler İl Başkan Yardımcılığı yaptı.
Mesleği sorulduğunda “Türk İslam fedaisi” der. Hatta, 12 Eylül sonrası Malatya mahkemelerinde yargılanırken “Mesleğin ne?” sorusuna bu cevabı verdiği de bilinir.
Gerçi…
Kendisi söylemez, ama tanıyanlar “Hocam” dediği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile o yıllardan yakınlığının olduğunu ve görüştüklerini bilirler.
Şimdilerde…
Necati Çelik’in yeni bir görevi var. Daha doğrusu, yeni bir misyon üstlendi. Onu da, dün ziyaretimize geldiğinde anlattı:
“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey, 12 Eylülzede olup cezaevlerinde yatan Ülkücülerin bir araya gelecekleri bir dernek kurulmasını istedi, hatta adını da Taş Medreseli Ülkücüler Derneği olarak kendi verdi.”
Derneğe  MHP Genel Merkezi’nde oda tahsis edilirken, genel başkanlığını Naim Yanık’ın üstlenmiş, Çelik de Bursa Temsilcisi olmuş.
Görev alanını “Genel Başkanın emriyle Ülkü Ocakları ve İl yönetimiyle birlikte olacağız” diyerek açıkladı.
Yolu da şöyle çizdi:
“Çizgimiz rahmetli Alparslan Türkeş Başbuğumuzun çizdiği yoldan yürümek ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrinde olmak.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

12

10 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: