Fettah Usta, lokantasına gelen Levent Kırca’ya masaları nasıl sildirdi?..

LEVENT KIRCA VE FETTAH ŞENAY

Yıl 1986… Ulucami’nin karşısında, şimdiki Ziraat Bankası’nın yanından İnebey Kütüphanesi’ne çıkılan caddenin hemen başında Fettah Şenay ustanın babadan kalma Hacı İlyas Lokantası vardı. Lokanta şimdilerde İzmir Yolu üzerinde Beşevler’deki Anadolu Hastanesi yanında bulunan akaryakıt istasyonunda enfes yemekleri, özellikle de diller desten Fettah usta kuru fasulyesini müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor.
Bir gün…
Fettah Usta öğle servisi için hazırlık yaparken, turne için Bursa’ya gelen ve Postane’nin yanındaki Artıç Otel’de kalan Levent Kırca girer.
Tanıyanlar bilir…
Fettah Usta renkli ve esprilidir, ama espri yaparken gülmez, çok ciddi olur.
Levent Kırca girdiğinde birkaç kişi yemek yerken masaları silen Fettah Şenay, gelen konuğu televizyondan tanır, ama belli etmez. Kırca çevresine bakınırken “Öyle boş boş durma, yemek istiyorsan önce çalış, al şu bezi masaları sil” der.
Levent Kırca da bu emirle bezi alıp masaları siler. Tam o esnada müşterilerden biri tanır, “Sen Levent Kırca değil misin, ne yapıyorsun burada?” diye sorar. O da “Ustaya sor, o biliyor” der.
Usta sanatçı Levent Kırca’nın 2. ölüm yıldönümünde aklımıza Fettah Usta’nın yıllar önce ona nasıl masa sildirdiği geldi.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

14

10 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: