Kongre sürecine giren CHP’de merkezdeki 5 ilçe başkanının görevden alınacağı söylentisi İl Başkanı Özdemir’i bile şaşırttı

CHP İL BAŞKANI ŞADİ ÖZDEMİR

Aslında… Parti içi yarış nedeniyle kongre süreçleri siyasi partilerde rekabeti ve motivasyonu canlandırır. Nitekim, başkan adayı olmak kadar, yönetimde yer alabilmek için yapılan kulisler bile heyecanı arttırır.
Şu sıralarda…
Bu iç rekabeti yaşayan partiler arasında CHP de yer alıyor.
Ne var ki…
15 Ekim’de delege seçimlerini tamamlayacak olan CHP’nin kongre süreci geçmişte olduğu gibi yine çok çekişmeli, daha doğrusu çok söylentili geçiyor.
Çünkü…
Her zaman olduğu gibi, CHP’liler parti içi rekabeti daha çok seviyorlar ve bu nedenle de enerjilerini içe dönük harcamaktan çekinmiyorlar.
İşte…
Kongre sürecinin ilk aşaması delege seçimlerinin tamamlanması aşamasında kulis söylentileri de ilginç bir aşamaya geldi.
Son süreçte…
İl Başkanı Şadi Özdemir ile bazı ilçe başkanlarının görüş ayrılığı içine düştükleri ve aralarında mesafe oluştuğu zaten konuşuluyordu.
Şimdi de…
Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçe başkanlarının bu mesafe nedeniyle görevden alınacakları söylentisi kulislere yayıldı.
Biz de…
“5 ilçeyi görevden alacak mısınız?” diye açık açık CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’e sorduk. Net bir cevap verdi:
“Böyle bir şey düşünmüyorum.”
Sonra da…
Söylentinin nereden ve nasıl çıktığını anlayamadığını ifade eden Özdemir, önem verdiği siyasi kriterlere işaret etmeyi tercih etti:
“Kendisiyle barışık, çalışkan ve iktidarı hedefleyen bir parti olmamız lazım. O nedenle demokratik, katılımcı ve şeffaf şekilde kongre sürecini yürütmeye çalışıyoruz.”
Şuna özel bir vurgu yaptı:
“Zaman zaman, ufak tefek sıkıntılar da yaşanıyor elbette. Ama içtenlikle söylemek isterim ki, geçmişe göre en demokratik delege seçimlerini yapıyoruz. Zaten çok az yerde sıkıntı çıktı.”
Kriteri ortaya koydu:
“Ancak partinin tüzük, genelge ve yönetmelikleriyle felsefesine herkesin uyması gerekiyor. Bunu sağlamak da bizim sorumluluğumuz.”
Şunu da ekledi:
“Seçmenle yüzleşecek anlayışı yerleştiremezsek hedeflerimize ulaşamayız. Onun için de, bu anlayışı taşıyacak ilçe ve il yöneticileri olması lazım.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

06

10 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: