AK Parti kararını verdi… Başkanları devam edecek 6 ilçeyle kongreler 2 Aralık’ta başlıyor, yılbaşına kadar her hafta sonu 4 kongre var

AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN

Hafta sonu… AK Parti teşkilatları açısından hareketli geçti. Daha doğrusu, AK Parti’nin 11 ilçe teşkilatında bol kulisli ve hareketli saatler yaşandı.
Çünkü…
Aday olmayacaklarını açıklayan 11 ilçe başkanı yerine atanacak  ve kongrede devam edecek yeni ilçe başkanları için temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti için temayül sonucuna uyulacak kesin bir uygulama değil.
Nitekim…
İl Başkanı Ayhan Salman sohbet ederken bir kez daha vurguladı:
“Temayül önseçim değil. O bakımdan sonucun açıklanması ve uyulacağı beklenmemeli. Temayülde teşkilatımızın eğilimini görmeyi amaçlıyoruz.”
Bu noktada…
“Kendi içimizde yaptığımız istişare, değerlendirme gibi süreçlerin parçası” dedi ve şu bilgiyi verdi:
“Temayülde çıkan tercihlerin de göz önüne alınacağı bir süreç yaşıyoruz. İstişarelerimiz, değerlendirmeleriz sürüyor. Bunlar henüz bitmiş değil.”
Şunu da ekledi:
“Yanı sıra, bazı ilçeler için kamuoyu araştırması da olabilir. Yani halka sorma yoluna da gidilebilir.”
Bakışı şu:
“Kamuoyuna mal olmuş, partiyi temsil kabiliyeti olan arkadaşlarımızı bulup göreve getirmek istiyoruz. Çabalarımız bunun için.”
Nedeni şu:
“Önümüzde seçim var. Bu kadrolar ve arkadaşlarımızla seçime gideceğiz. Onun için seçici davranıyoruz.”
Sohbette…
Osmangazi temayülünde yarışanların sayısının 30’u bulduğunu, her yerde ciddi bir yarış gözlendiğini aktarınca da şunu söyledi:
“Temayül adaylığa dayalı sistem değil. Bazı arkadaşlarımız çevrelerinden kendisini yazmalarını istiyor. Biz de teşkilatın eğilimini görmek istiyoruz.”
Bundan sonrası için beklenen süreci “İstişare ve değerlendirmeler bittiğinde Ankara’ya davet edilen arkadaşlarımız olabilir” diyerek tekrarlayan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şunu açıkladı:
“Başkanları  devam edecek Mudanya, Orhangazi, Keles, Orhaneli, Gürsu, Yenişehir’de kongreler 2 ve 3 Aralık’ta yapılacak”
Şu bilgiyi de verdi:
“2 ve 3 Aralık’ta göreve devam eden ilçelerle başlayıp haftada 4 ilçede kongre yapacağız ve 25-26 Aralık’ta hepsini tamamlamış olacağız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

15

11 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: