Bursalı genç mali müşavir Koray Ateş muhasebecilere kılavuz anlamında 23 kitap yazdı, her kitabı sektörel yayınlarda en çok satan oldu

Koray Ateş henüz 39 yaşında Bursalı bir mali müşavir. Uludağ Üniversitesi’nde 5 yıl araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra ilk kitabını 2003 yılında yazdı.
O tarihten bu yana, her biri muhasebeciler için başucu kılavuzu özelliğinde tam 23 kitap yazdı. Üstelik, yazdığı her kitap sektör yayınları kategorisinde en çok satanlar listesine girdi, yani bestseller oldu.
Son olarak da 778 sayfalık Muhasebecinin Başucu Rehberi’ni yayınladı.
Amcasının oğlu Bursa siyasetinin tanınan isimlerinden DP Osmangazi eski İlçe Başkanı İsmet Koyuncu ile birlikte ziyaretimize geldiğinde mevzuat uygulamaları ve yorumları içeren kitaplarının çok satmasının sırrını da söyledi:
“Mali müşavirler ve muhasebeciler için bugüne kadar hep akademisyenler kitap yazıyordu. Bu tür kitaplar akademik dille yazıldığı için anlaşılması güç oluyor. Ben pratik dille ve herkesin anlayacağı sadelikte yazıyorum.”
Verdiği rakam çarpıcı:
“Kitaplarım bugüne kadar 300 bin sattı ve sektörel yayınlarda en büyük rakam oldu. Türkiye’de 100 bin mali müşavir/muhasebeci olduğuna göre, her muhasebecide ortalama 3 kitabım olduğu ortaya çıkıyor.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

11 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: