Çavuşoğlu bakışıyla değişim: Altepe’ye müteşekkiriz, Aktaş’la ilk andan itibaren istişareler yapıyoruz, mutlaka başaracak

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU

İzlenimimiz şu: Başbakan Yardımcısı olduktan sonra Bursa’da ilk televizyon programı olarak Olay TV’de konuk ettiğimiz Hakan Çavuşoğlu ile Her Açıdan sohbet ederken gördük ki üstlendiği sorumlulukla uyum sağlamış.
Gerçi…
Milletvekiliyken de televizyon programlarımızda sorulara akıcı dille anlaşılır cevaplar veriyordu, şimdi buna sorumluluk makamı üslubu eklemiş.
O nedenle…
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu rahat ve kendinden emin gördük.
Nitekim…
AK Parti’deki teşkilat değişimi sonrası kamuoyunda yankı bulan Büyükşehir Belediye Başkanı değişimini sorduğumuzda “Önce bir tespit yapalım” diye söze başladı ve şunları söyledi:
“Sayın Recep Altepe bizim dava arkadaşımız. Osmangazi Belediye Başkanlığı’ndan itibaren, Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde ve ikinci döneminde Bursa’mıza önemli hizmetleri var.”
Devam etti:
“Kendisine müteşekkiriz, Allah razı olsun. Akıllarda yer edecek hizmetler ortaya koydu.”
Değişikliğin gerekçesini açıkladı:
“Bu değişiklik milletin beklentisi olarak karşımıza çıktı. Talep ve beklenti bu olunca direnç göstermek, milletle inatlaşmak elbette olmaz.”
Ardından…
Seçimle gelenin değiştirilmesi tartışmasına gönderme yaptı:
“Belediye başkanları her ne kadar halkın oyuyla gelmiş olsalar da bir rozetleri var. AK Parti rozeti taşıyorlar ve onları AK Parti aday gösterdi.”
Şuna işaret etti:
“Attığı adımdan, yaptığı hizmetten memnuniyet ya da memnuniyetsizlik partiyi de ilgilendiriyor. Çünkü sandık yeniden milletin önüne gelecek.”
Sonra sözü yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a getirdi:
“2004 yılından beri belediyecilikte çok önemli hizmetleri olan, önemli oy oranlarına yükselmiş bir arkadaşımız.”
Süreci anımsattı:
“İstişareler, saha çalışmaları, değerlendirmeler, temayüller yapıldı. 3 arkadaşımız Genel Başkanımızın huzuruna gittiler. Yeniden değerlendirme yapıldı ve kendisinde karar kılındı. O da görevi yürütüyor.”
Bu noktada…
“Alinur Aktaş’la ilk andan itibaren istişareler yapıyoruz” dedi ve ekledi:
“Milletin memnuniyetini kazanacak önemli işler yapıyor. Tamamen işine vakıf olduğunu görüyorum. Önümüzdeki süreç içinde Bursa’ya katkıları olacağını düşünüyorum.”
Şunun altını çizdi:
“Tecrübesi var, gençliği var, insan ilişkileri olağanüstü güzellikte. Tüm bunlar bir siyasetçide aranan özellikler. Bursa’mıza ve Bursa insanına faydalı işler yapacağına inanıyorum.”
Bir de misyon yükledi:
“Mutlaka başaracak.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

27

11 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: