CHP lideri Kılıçdaroğlu giderken İl Başkanı Özdemir’e hedefi gösterdi: Bursa’yı istiyorum, ne gerekiyorsa yap!

Dikkat çekmeyecek gibi değil… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 1 hafta arayla 2 kez Bursa’ya geldi. İlkinde CHP’nin oy sorunu yaşadığı İnegöl ve Orhaneli’nde toplantılar yaptı, ikincisinde oy deposu gibi olan Nilüfer ve Mudanya’da açılışlara katıldı.
Biz de…
Kılıçdaroğlu’nun bu ilgisinin nedenini CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’e sorduk. Şunu söyledi:
“Genel Başkanımız Bursa’yı gerçekten istiyor. Son gelişinde kendisini uğurlarken ‘Bursa’yı istiyorum, bunun için ne gerekiyorsa yap’ dedi.”
Bir genel başkan “istiyorum, ne gerekiyorsa yap” diyorsa, bu her yerde talimat kabul edilir. O nedenle, Özdemir’e verilen talimatı yerine getirmek için ne yapacağını sorduk.
Cevabı yine Kılıçdaroğlu üzerinden verdi:
“Parti örgütüyle yemekteki konuşmasında ‘CHP’li nasıl olunur, kimler CHP’lidir’ sorularını irdelerken ‘Delege işlerini problem edinenler CHP’li değildir, uzak dursunlar’ dedi.”
Şunu ekledi:
“Biz de dedikodularla ilgilenmeden partimizi büyüterek sonuca ulaşmak istiyoruz. Neler planladığımızı kendisine ayrıntılı şekilde anlattım.”
Şunu vurguladı:
“Özellikle 9 belediyeyi kazanabileceğimizi, bu potansiyelimizin olduğunu söyledim. Hedefimizi kendisi de onayladı.”
Ardından…
“Benden bir şey daha istedi” dedi ve şunu açıkladı:
“Genel Başkanımız Bursa ile özel şekilde ilgileniyor. Gösterdiği hedefe ulaşabilmemiz için bize destek veriyor. O nedenle de ‘Beni bize oy vermeyen kitlelerle buluştur” dedi.”
Sonra da şu bilgiyi verdi:
“Bursa’ya gelmeden önce, Genel Merkez’de programın bilgisini verirken ‘CHP için çalışıyoruz. Fakat 10 saat dışa yönelik çalışıyorsak, 1 saat de örgüte ayırmak gerektiğine inandığımı’ ifade ettim.”
Şunun altını çizdi:
“Çünkü partisini seven kitlenin morale ihtiyacı var. Bu nedenle örgüt yemeğini programa aldığımı da söyledim.”
Devam etti:
“Nitekim yemekteki konuşmasına başlarken ‘Prensip olarak bu tür yemeklere katılmıyorum, ama İl Başkanımız gel dedi ben de geldim’ dedi.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

11 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: