Duaya ihtiyacı var: Bursa’nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem Barışık 15 gündür yoğun bakımda

EKREM BARIŞIK

1982 yılıydı… Dönemin Bursa Valisi olan Zekai Gümüşdiş’den bir akşamüstü Bursa Belediye Başkanı olarak Emekli Albay Ekrem Barışık’ın atandığını yokluğu içimizde sızı olan meslektaşımız rahmetli Erdal Çolak’la öğrenmiştik.
Valilik binası kapısında “Acaba nerede buluruz” diye düşünürken, Adliye önünden aşağı doğru gelen Barışık gülümseyen yüzüyle önümüze çıkıvermişti.
Çarşıya giderken Bursa Belediye Başkanı olduğunu bizden öğrendi.
Başarılı belediye başkanı oldu. Belediyeye disiplin, kente temizlik kampanyası öğretti, tarihi eserlere ilgisiyle, Bursa’nın tarihi kimliğini hatırlattı.
Halk da sevdiği için 1984 yerel seçiminde Anavatan Partisi adaylık önerdi ve 2 yıl önce atandığı göreve seçimle geldi. Görevdeyken yasa çıkınca Bursa’nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
1989 seçimindeyse ANAP adayını değiştirince veda etti, ama hep gülümseyen yüzüyle Bursa’nın sokaklarında dolaşmaya, en yakın dostu Vali Gümüşdiş’le gittiği her yerde sevgi ve saygı görmeye devam etti.
Bursa için özel bir yeri ve değeri olan Ekrem Barışık yaşadığı kardiyolojik sorun nedeniyle 15 gündür Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakımı’nda tedavi altında.
7 yıl hizmet ettiği Bursalılardan dua bekliyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

20

11 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: