Yeni yönetimle birlikte Büyükşehir’de değişim başladı… Burfaş’ı büyütüp “belediyeyi sosyalleştiren” Gümüşsoy istifa etti

MUHAMMED GÜMÜŞSOY

Bir süredir… Büyükşehir Belediyesi’ndeki başkan değişiminden sonra “Belediye restoran-kafe çalıştırmaz” diyenler var, ama Burfaş’ın izlediği sosyal tesis politikaları Bursa’yı örnek bir noktaya getirdi.
Püf noktası da şu:
Burfaş Genel Müdürü olarak görev yapan Muhammed Gümüşsoy titiz yaklaşımıyla “esnafın fiyatının üstünde, ama bilinen mekanların fiyatının altında” ücret politikası uyguladı, sektöre disiplin getirdi.
Bu sayede…
Burfaş sosyal tesislerine gidenler kalite ve sağlık kaygısı yaşamadıkları için mekanlar hep doldu.
Ne var ki…
Burfaş’ı hizmet anlayışıyla Kalite Ödülü sahibi yapan, Türkiye genelinde yarıştıran, Muhammed Gümüşsoy görevinden istifa etti.
Anlaşılan o ki, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kamuoyuna yansıyan belediyecilik anlayışıyla uyum sağlayamadı.
Yeni Başkan Aktaş’ın elbette kendi kadrosunu oluşturma hakkı var, ama Muhammed Gümüşsoy gibi üretken ve çalışkan birinin Büyükşehir için kayıp olduğunu düşünüyoruz.
Burfaş’ın yönetimi de…
41 yıl önce Bursa Marmara gazetesinde babası Baki Süha Banaz’la birlikte çalıştığımız, Büyükşehir’in genç kadrosundan olan ve gelecek için umut besleyip sevdiğimiz Kültür A.Ş. Genel Müdürü Furkan Banaz’a vekaleten verildi.
Ona da hayırlı olsun.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

10

11 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: