Antalya’da eski bir dost… Celal Uzunkaya krizdeki turizmi PKK’dan korudu, Antalya’ya huzur getirdi!

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRÜ CELAL UZUNKAYA

Aslında… “Antalya’ya huzuru getiren dost” tanımlamasını, ziyareti sırasında Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar yaptı.
Haksız da değil…
Türkiye’nin en önemli turizm bölgesi Antalya’da Geçen yıl, birbiri ardına patlayan bombalar yabancı turistleri tedirgin etmişti.
O süreçte…
İzmir Emniyet Müdürü olarak Celal Uzunkaya ortaya çıkan PKK terörünü temizlemek üzere Antalya’ya görevlendirildi. 2 Kasım 2016’da göreve başladıktan 12 gün sonra bir Uzman Çavuş şehit edilirken, 2 gün içinde teröristlerin 1’i ölü, 5’i yaralı ele geçirildi.
Bir daha da Antalya’da terör yaşanmadı.
Olay Medya ekibi olarak meslektaşlarımız Mustafa Özdal, Seyit Gündoğan ve Olcay Dalkılıç’la birlikte makamında sohbet ederken, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya şunu söyledi:
“Akdeniz açılımı hedefiyle Antalya PKK’nın ilgisini eksik etmediği bir il. Fakat üslenme bölgesi olarak her teşebbüslerinde imha edildiler.”
Geçen13 aylık görev sürecine Uzunkaya’nın bakışı şu:
“Belek, Kundu, Lara, Kemer, Manavgat, Side, Alanya gibi turizm bölgelerinde 400’ün üzerinde 5 yıldızlı otel var. Güvenlikle ilgili doğabilecek en küçük görüntü turizmin kırılgan noktası.”
Şunu ekledi:
“Havaalanına inişinden uçağa binip gidişine kadar turiste güvenliği hissettiriyoruz.”
Alınan önlemleri de özetledi:
Bir…
“16 kilometrelik sahile sahip Belek bölgesinde, turiste hissettirmeyen ve rahatsız etmeyen şekilde girişi çıkışı kontrol altına aldık.”
İki…
“Mobese kameralarını attırıp mobil kameralar koyduk. Her otelin çevresinde kameralar devrede. Özel güvenliklerin de bazılarını silahlandırıp devriye gezmelerini sağladık.”
Üç…
“Özel konseptli deniz devriyesi gibi, ATV’li devriyeler gibi güven veren uygulamalara yöneldik.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

03

12 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: