Devlet internet ve dijital platforma geri döndü… Türksat, Kablo TV’yi canlandırıp internetle sahaya çıktı

TÜRKSAT İL SORUMLUSU ORHAN SAMAST

Eskiden… Tüm telekomünikasyon işleri PTT’den yürürdü. Mektupları dağıtır, telefonları bağlardı.
Sonraları…
Kurumsal yapılanma yenilendi, Telekom ve PTT hizmetleri ayrıldı. PTT mektup ve telgrafa devam ederken Telekom telefonun yanında interneti üstlendi. Dijital platformların henüz ortaya çıkmadığı süreçte de Kablo TV hizmeti verdi.
Ne var ki…
Telekom özelleştirilince telefon ve internet hizmetleri kamudan çıktı.
İşte…
Böyle bir süreçte devlet Türksat’la yapılanmaya gitti. Bir yandan kurduğu haberleşme ve uydu sistemleriyle Türkiye’nin sesi ve kulağı olurken, diğer yandan aksayan Kablo TV’yi yeniden canlandırdı. İddialı internet şebekeleriyle de vatandaşa ulaşmaya çalışıyor.
Aynı zamanda…
İnternetteki devlet olan e-devlet uygulamasını üstlenen Türksat şimdilerde dijitalde büyümeye çalışıyor.
Türksat İl Yöneticisi Orhan Samast ziyarete geldiğinde, günden güne büyüdüklerini söylerken “Merkezdeki Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer’de altyapımız var, diğer ilçeler de programımızda” deyip şu noktada iddiasını ortaya koydu:
“En hızlı interneti en ucuza biz sağlıyoruz. Kurduğumuz ağ üzerinden hem internet, hem 220 televizyon kanalı olan Kablo TV, hem de sabit telefon hizmeti veriyoruz.”
Rakam da verdi:
“Yeni yapılanıyoruz ve daha yolun başındayız. Her yıl yüzde 20 oranında şebekeyi genişletiyoruz. Şu an Bursa’da 150 bin internet aboneliği alabilecek altyapımız var.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

10

12 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: