KADEM Gençlik Kolu’ndaki gençlerin hedefleri de, hayalleri de büyük: Ezilen yerine yön veren güçlü kadınlar

Dikkatimizi çekiyor… Kısa adıyla KADEM olarak bilinen Kadın ve Demokrasi Derneği Bursa Temsilciliği bünyesinde oluşturulan Gençlik Kolu temposunu yavaş yavaş yükselterek etkinlik alanını genişletiyor.
Başkan Melek Temel, Başkan Yardımcısı Kaan Çakır ve Uludağ Üniversitesi KADEM Topluluğu Başkanı İlayda Berfu Eren’le konuşurken; hedeflerinin ve hayallerinin çok büyük olduğunu fark ettik.
Her hafta cuma akşamları herkese açık düzenledikleri deneyim paylaşımı toplantılarında kent yöneticileriyle gençleri buluşturuyorlar. Geçen hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırladılar.
Şimdi…
Doğu illerindeki öğrenciler için “Onun ayağı ısınsın, senin de yüreğin” sloganıyla ayakkabı ve giysi yardımı planladılar. Şubat ayında ses getirecek bir sempozyuma hazırlanıyorlar.
“Ezilen yerine yön veren güçlü kadınlar” başlığıyla Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenecek sempozyum tarihten bugüne güçlü kadınları ele alacak.
2 günlük sempozyumda sunumlar yarışma formunda olacak ve en iyi sunum bir Avrupa ülkesine gezi kazanacak.
Ayrıca…
Bursa Teknik Üniversitesi’nde de her ay film günleri yapıyorlar. Salonda sinema etkisi için mısır-meyve suyu geleneğini de sürdürüyorlar.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

01 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: