MHP Gemlik İlçe Başkanı Özcambaz’dan açık sorular ve şok gerçekler: Gemlik’in taşınma söylentisi çıkınca bankalar kredileri kesti

Elinde… Bankaların gönderdiği yazılar var. Yani, iddia olarak ortaya konuşmuyor, belgede yazılanları okuyor.
Okuyan da…
MHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcambaz. Ziyaretimize İlçe Sekreteri Hakan Kapyalı ile birlikte geldiğinde şunu söyledi:
“Gemlik’in taşınacağı şeklindeki açıklamalarla birlikte yaşam kilitlendi. Bankalar riske girmek istemedikleri için her türlü krediyi durdurdular. Gemlik’te ticaret de durdu.”
Şunu da ekledi:
“Bankalar kredileri durdurunca bu kez Gemlik Belediyesi işi toparlamak için birer yazı gönderdi. 3 Ocak tarihli o yazıda ‘Bu taşınma değil, gönüllülük esasına göre takas’ deniyor.”
Sonra da…
KHK ile birlikte Gemlik’te tartışılan soruları sıraladı:
Bir…
“Öncelikle şu netleşmeli: Riskli bina mı, riskli alan mı? Kimi açıklamalarda riskli bina deniyor, kimi açıklamalarda riskli alandan söz ediliyor.”
İki…
“5 yıl önce yapılan açıklamalar var. O nedenle Gemlik dağlara taşınınca boşalacak yerlere rafineri, liman, konteyner sahası yapılacağına inanılıyor. Eğer Gemlik riskli alansa bu tesisler oraya nasıl yapılacak?”
Üç…
“Bir yandan bu tartışmalar sürerken, bir yandan da Gemlik belediyesi ilçe merkezinde halen yeni inşaat ruhsatları veriyor. Madem taşıyacaksın, bu ruhsatları neden veriyorsun?”
Dört…
“25 milyon lira harcanarak kapalı pazaryeri yapıldı. Gemlik taşınacaksa bu pazaryeri ne olacak?”
Sonra da şu çağrıyı yaptı:
“Gemlik için ne planlandığı açık açık söylensin, biz de bilelim ve ona göre tartışalım.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

13

01 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: