Uludağ’ın eski değerine kavuşacağını söyleyen, Samanlı’ya hastane müjdesi veren Çavuşoğlu heyecanlı: Bursa’da güzel şeyler olacak

Hakan Çavuşoğlu’nu siyaset öncesi, Batı Trakya Türkleri Derneği Başkanı olduğu yıllardan beri tanırız ve izleriz. Sakindir, kontrollüdür, herkese saygılı yaklaşır. Karşısındakini dinlemeyi ve izlemeyi hem önemser, hem sever.
Konuşurken…
Alışılmışın dışında heyecanlı gördük. Nedenini de tek bir cümleyle açıkladı:
“Bursa’da çok güzel şeyler olacak.”
Şöyle devam etti:
“Bursa çok önemli. Ankara’da anlatırken ve Bursa ile ilgili bir şey isterken ‘Bursa benim bir yarım’ diyorum. Gerçekten de öyle.”
Bakışı şu:
“Bursa’yı büyütürsek inanın Türkiye’de de her şey değişecek. Bursa’dan bakınca bu pek belli olmuyor, ama gerçek böyle. Bursa çok değerli.”
Sonra da…
Kentin değerini arttırmaya yönelik planlananları ve atılan adımları özetledi:
“Bursa’nın elbette birçok değeri var. Uludağ da o değerlerden ve en önemlilerinden biri. Önümüzdeki dönem yeni bir vizyonla Uludağ’a değer katacağız. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz.”
Şunu anımsattı:
“Eskiden Türkiye’de kayak turizmi ve kayak merkezi denildiğinde akla ilk Uludağ gelirdi. Ne var ki artık kayak denince akla Erciyes geliyor, Palandöken geliyor, başka yerler geliyor, ama Uludağ gerilerde kalıyor.”
Şunu ekledi:
“Şimdi, kayak denildiğinde akla yine önce Uludağ’ın gelmesi için, Uludağ’ın değerini bulması için çalışıyoruz. Önemli projelerimiz var.”
Ardından…
Bursa için bir başka güzel haber verdi:
“Samanlı’da daha önce sağlık alanı olarak ayrılan yere 650 yataklı Devlet Hastanesi yapıyoruz. Bu hastane çok önemli. .”
Şunun altını çizdi:
“Demirtaş’tan kentin Doğu’suna kadar, özellikle de yolun altındaki bölgeler Samanlı Devlet Hastanesi’ne çok kolay ulaşabilecekler.”
Bu noktada…
Mecburi hizmet kapsamında Bursa’ya ilk kez 200 hekim geldiğini anımsattı ve şunu açıkladı:
“İlçelerimizdeki hastanelerimizin kimi açıldı, kimi açılma aşamasında. Samanlı Devlet Hastanesi ile birlikte Bursa’nın en erken 2030 yılına kadar sağlık hizmeti sorunu kalmayacak.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

06

01 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: