Arap yatırımcıdan sürpriz teklif… Bursa’yı termal merkezi yapmak için milyar Dolar’lık dev Tabakhaneler projesine talip oldu!

Müfit Aydın yıllarca Bursa’ya bürokrat olarak hizmet etti. Çevre Müdürlüğü yaptı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak kentin kırsalına giden hizmetlerde çalıştı.
Şimdi de…
AK Parti Bursa Milletvekili olarak bu kez siyasi alanda Bursa için çalışıyor.
Sohbet ederken…
Heyecanlandığı bir gelişmenin, büyük bir projenin ilk bilgilerini verdi:
“Bursa’yı yeniden termalin merkezi haline getirmek amacıyla bir dönemin sorunlu çöküntü bölgesi olan Tabakhaneler’de planlanan termal projesine Arap sermayesinden talip var.”
Sonra da…
Gelişmeyi aktardı:
“Meclis’te Siirt Milletvekilimiz ve partimizin eski sözcüsü Yasin Aktay Bey’le sohbet ediyorduk. Tanıdığı ciddi bir Arap yatırımcı olduğunu ve termal yatırımı yapmak istediğini söyledi.”
Şunu ekledi:
“Ben de kendisine böyle bir yatırım için Bursa’nın çok uygun olduğunu, hatta planlanmış bir bölge olduğunu söyledim.”
Şöyle devam etti:
“Bunun üzerine Yasin Aktay Bey ve tanıdığı Arap yatırımcılarla Bursa’ya geldik. Milletvekili arkadaşım Osman Mesten Bey’le birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş Bey’i ziyaret ettik.”
Görüşmeyle ilgili şu bilgileri verdi:
“Çok yararlı bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Alinur Başkan yatırımcılara Tabakhaneler bölgesiyle ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı planları verdi. Yatırımcı da projeyi incelemeye aldı.”
Bu noktada…
Yasin Aktay’ın tanıştırdığı yatırımcının Suud-Kuveyt ortaklığı olduğunu vurgulayıp şunu söyledi:
“Tabakhaneler bölgesi içinden 20 dönümlük bir araziyi Büyükşehir Belediyemiz geçen dönem satmış. Arap yatırımcı da kalan yaklaşık 100 dönümlük araziyle ilgileniyor.”
Şunu önemsiyor:
“Gelen yatırımcı çok ciddi. Bursa’yı yeniden termalin merkezi yapmak istiyor. Şartlar oluşursa milyar Dolar’lık proje için istekli ve hazır.”
Aktardığına göre…
Arap yatırımcı öncelikle sıcak suyu değerlendirecek bir proje üzerinde duruyor.
Bunun yanında…
Bir dönemin çöküntü bölgesini geliştirip kalkındıracak ve alışveriş merkezinden sosyal alanlara kadar geniş bir proje söz konusu.
Başkan Aktaş’ın da buna sıcak baktığını ifade etti.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

13

02 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: