AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman pazar akşamı biten kongrenin sabahında 2019’daki “3 büyük seçim için” çalışmaya başladı!

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 23 Ağustos 2017 günü bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan AK Parti Bursa İl Başkanlığı görevini alan Ayhan Salman yoğun bir 6 ay geçirdi.
Çünkü…
Görev süreci AK Parti’deki değişime rastladı. İlçelerde değişim kongreleri yaptı, kadın ve gençlik kollarının ilçe kongrelerini de aynı sloganla tamamladı.
Bu sürece bir de Büyükşehir Belediye Başkanı değişimi eklendi.
Bir ay önce Nilüfer’deki Tofaş Spor Salonu’nda yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı AK Parti İl Kadın Kolları kongresiyle kendi çıtasını kendi yükseltti.
Pazar günüyse aynı salonu yine doldurmayı başardı ve sınıfı geçtiğini gösterdi.
Kongre izlenimlerimizi aktardığımız yazımızda da değindik. En etkili ve görkemli salon süslemesi yanında teşkilat organizasyonu açısından da AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman tam not aldı.
Ama…
Başbakan Binali Yıldırım kamuoyuna duyurulan saatten 3.5 saat geç gelince doğal olarak salonun düzeni de bozuldu ve 5 saate yakın bekleyenler Başbakan konuşurken tribünleri boşalttı.
Ankara da bunun farkında.
Gördük ki…
AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman hiç ara vermeden, seçilmiş il başkanı olarak kolları sıvamış ve çalışmaya başlamış bile.
Üstelik…
11 kişiyi değiştirdiği 50 kişilik yönetim kuruluyla ilk toplantıyı Bursa Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın katılımıyla yapmış.
Sohbet ederken…
Neden hızlı hareket ettiğini şöyle açıkladı:
“Önümüzde yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimli ve milletvekili genel seçimi var. Yani 3 büyük seçim bizi bekliyor. Üstelik hepsi de gelecek yıl yapılacak. O nedenle kaybedecek zamanımız yok.”
Ardından…
“Aday olmayı düşünmeyenlerden ve 3 seçimi yönetecek bir İl Yönetimi oluşturmaya çalıştık” dedi ve ekledi:
“Yönetimdeki arkadaşlar adaylık düşünmüyorlar. Fakat Genel Merkez görev vermek isteyebilir. O da zamanı gelince konuşulur.”
Kongresi sonrası mesajı ise şu:
“Çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Halkımızla, yerel yönetimlerimizle, sivil toplum örgütlerimizle birlikte çalışacağız. Sıkılmadık el, ayak basmadık yer bırakmayacağız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

01

03 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: