İl kongresine hazırlanan İYİ Parti hedefe ulaşmanın yolunu belirledi: Bursa’da başarılı olursak Türkiye’de iktidar oluruz!

İYİ PARTİ İL BAŞKANI YÜKSEL YILMAZ

Yüksel Yılmaz siyasette yeni bir isim değil. MHP’de Nilüfer İlçe Başkanı olarak görev yaparken Genel Sekreter İsmet Büyükataman’la yaşadığı sorunlar nedeniyle görevden alındı. Sonra İl Başkanı oldu, yine aynı sonu yaşadı.
Meral Akşener daha MHP içinde harekete geçtiğinden beri Yüksel Yılmaz yanında yer aldı ve İYİ Parti İl Başkanı olarak sorumluluk üstlendi.
Pazar günü yapılacak il kongresine davet amacıyla yönetiminden Levent Özeren, Dr. Yahya Bahadır, Üstün Tunalıgil, Birgül Yıldız Günay, Haluk Hısımcıl ve Nurettin Bacak’la birlikte Olay Medya’yı ziyarete geldiğinde seçimleri ve hedeflerini konuştuk.
Sohbette…
Yeni kurulmuş bir parti olarak rotalarını şöyle açıkladı:
“Bursa’nın omuz verdiği siyasi oluşumlar hep iktidar oldu. Biz de Bursa’da başarılı olursak Türkiye’de iktidara geleceğimizi biliyoruz. Asla ikinci olmak için kurulmadık. Biz şampiyon, yani iktidar olacağız.”
Genel kanının aksine 2018’de erken bir seçtim beklemiyor. 2019’daki yerel ve sonrasında genel seçimlere kadar da “İYİ bir muhalefet” yapmak istiyor.
Yerel seçim hazırlığı için de “Kongremizden sonra adaylarımızı konuşmaya başlayacağız” dedi ve ekledi:
“İktidar olmak istiyorsak yerel yönetimlerde söz sahibi olmak zorundayız. Toplumsal karşılığı olan isimlerle de seçimleri alacağız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

09

03 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: