Kentleri ortak akılla yönetmek için çığır açacak Şehrim 2023 projesi… Bursa’nın dinamikleri vizyon aramak için çalıştayda buluştu

AK PARTİ ŞEHRİM 2023 ÇALIŞTAYI

Ne yazık ki… Özellikle siyasette ortak akıl geliştirip, çözüm ve proje üretmeyi amaçlayan çalıştay uygulaması çok fazla tercih edilmiyor
Çünkü…
Siyaset genel olarak siyasi otoritenin yansıdığı bir alan. Liderin talimatıyla şekilleniyor, yerelde adayın tercihleriyle uygulanıyor.Bu nedenle de, herkese sormak yerine, araştırma sonuçlarına göre yol çizmeyi siyaset tercih ediyor.
İşte…
Bu anlayışı tersine çeviren bir toplantıya katıldık.
AK Parti Genel Merkezi tarafından Şehrim 2023 sloganıyla hazırlanan projeyi halkla buluşturmak üzere Ankara’dan hareket eden iki otobüsten biri Bursa’ya gelirken, diğeri Van’a gitti.
Bursa’daki otobüs vatandaş görüşü toplamayı Kent Meydanı’nda sürdürüyor, ortak akıl için de  kent dinamikleriyle Merinos’ta çalıştay düzenlendi.
12 masada 120 oda, dernek, vakıf, meslek temsilcisi vardı. AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da toplantı için Ankara’dan kalkıp geldi.
Hem Karaaslan, hem AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, hem Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş konuşmalarında ortak akıl vurgusu yaptılar.
Çalıştayda…
2023’te nasıl bir şehirde yaşamak istendiğini ortaya çıkarmak için çevre, şehir, kültür olarak 3 konuda vizyon arandı.
Çıkan sonucu raporları görünce anlayacağız, ama önemli olan şu:
Bu kadar insanın kafa yorup söyledikleri acaba önümüzdeki sürecin vizyonuna yansıyacak mı?
Eğer…
AK Parti bunu başarırsa siyasette çığır açacak.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

03 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: