Müfit Aydın’dan yerel bakış: Yerel seçime daha 1 yıl var, Şimdiden kendimizi sorgulayıp hatalarımızı görmeye gayret ediyoruz

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ MÜFİT AYDIN

Orman Bakanlığı’na bağlıyken Bursa’da uzun süre İl Çevre Müdürü olarak görev yaptı. Çevre daha sonra Şehircilik Bakanlığı bünyesine alınınca Müfit Aydın da yeni oluşan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne geçti. Daha sonra da aynı pozisyonda Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde çevre konularında sorumluluk üstlendi.
2007 seçiminde AK Parti Bursa listesinde 13. sıra adayıydı. O seçim kısmet olmadı, ama 1 Kasım 2015 seçimiyle birlikte AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoya girdi.
Birikimiyle…
Bursa’yı ve sorunlarını yakından bilip, çözüme ilişkin projeleri olduğu gibi, siyasetin içindeki milletvekili olarak geneli de yaşıyor.
AK Parti’nin başlattığı Şehrim 2023 projesini “Bana göre dünyada ilk” sözleriyle tanımladıktan sonra projenin hedefini şöyle açıkladı:
“Katılımcılık demokrasinin vazgeçilmezi değil mi? İşte biz onu yapıyoruz. İnsanlarımızın tümünü dinleyelim, ne diyorlarsa ona göre hareketimizi ya da yönetimimizi oluşturalım. Bunu hedefliyoruz.”
Ardından…
“Türkiye’nin devlet olarak dünyada itibarı var. Bundan sonra şehirlerin de itibarı olacak” dedi ve şuna özel vurgu yaptı:
“İstanbul dünyada bilinen bir şehir. Bursa özellikle Ortadoğu’da çok iyi bilinen bir şehir. Biz bütün şehirlerimize bunu nasıl yayabilme peşindeyiz.”
Adını da koydu:
“Bunun adı ortak akıl oluşturmak. Şehrim 2023 projesiyle onu yapıyoruz.”
Sonrasında…
İlk olarak Bursa’ya gelip vatandaşı dinleyen Şehrim 2023 otobüsü ve perşembe günü Merinos’ta yapılan 2023 kent vizyonu çalıştayını şöyle özetledi:
“Yereldeki bütün STK’larımızı dinleyelim, vatandaşımızı dinleyelim, çıkacak neticeye göre de bu şehri yönetelim. Yapılanların özeti bu.”
Geçmişte…
Siyasilerin seçim dönemi vaatler sıraladığını anımsatıp devam etti:
“Yerel seçime daha 1 yıl var. Şimdiden kendimizi sorgulamaya, hatalarımızı görmeye, ya da başarı elde edebileceğimiz ne varsa onu yapmaya gayret ediyoruz.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

19

03 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: