Tekstilin başkenti Bursa’yı modanın da başkenti yapacak ilk adım: Bursa Moda Günleri

YAŞARİYE DOĞAN

Bursa tekstilin başkenti. Dünyanın markalarına üretim yapan, konfeksiyonda kalitesi tartışılmayan bir kent. Ancak tasarım ve kendi markası sıkıntısı var.
Son dönem…
Bursa’nın moda dünyasındaki en önemli temsilcilerinden Yaşariye Doğan’la sohbet ederken, Bursa’yı modanın da başkenti yapacak etkinlikten söz etti.
Önce…
“Bursa Fashion Week 2017 yılında Beyaz Büyü Tasarım Yarışması ile ülke çapından genç tasarımcı adaylarının dikkatini çekti” anımsatmasını yaptı ve şunu söyledi:
“Genç nesil modacılarla yarınlara köprü oluşturma çabasındayız. Bu yolla Türkiye’nin dünyadaki moda oluşumlarında üst sıralarda kendini ifade edebilmesinin temellerine katkı koyuyoruz.”
Sonra da…
9-11 Nisan tarihleri arasında yapılacak Bursa Moda Günleri’ne dikkat çekti:
“3 günlük moda günlerini geleneksel hale getirerek bir çok ulusal firma ve markanın gövde gösterisine tanık olacağız.”
Bu noktada…
Endülüs Park sponsorluğundaki Moda Günleri’nin duayen erkek markası Muzaffer Çaha defilesi ile başlayacağını günde 4 defile olmak üzere 3 günde 12 defile olacağını söyledi.
Etkinlikte…
Mehmet Köymen, İpekyol, Süleyman Tezcan, Lou DesingStudio, Emelya, Eser Elgür Takı Tasarım, Emine Elmas Ebruli Defilesi, Kayhan Koleksiyon, Şahmaran Giyim, Balkan Otantik defileleriyle Yansımalar Tasarım Yarışması olacak.
Defilelerde Türkiye’nin tanınmış mankenleri podyuma çıkacak.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

19

03 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: