Kılıçdaroğlu CHP Bursa örgütü ve 2 adaya mesaj verip hedef gösterdi: Bursa’nın İzmir’den farkı yok, Bursa’yı da kazanacağız

Her şey planlandığı gibi yürüdü… CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş kalabalık bir Bursa örgütü heyeti halinde salı günü Ankara’daydı.
Heyette…
İl Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, 14 ilçe başkanı vardı. Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca çocuğu, Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman kendi rahatsızlıkları nedeniyle son anda programa katılamadılar. Büyükorhan İlçe Başkanı Ahmet Kamaç ise işyerinden izin alamadığı için gidemedi.
Azerbaycan’da bulunan Ceyhun İrgil ile bir cenazeye katılan Orhan Sarıbal dışındaki milletvekilleri Bursa örgütünü Ankara çıkarmasında yalnız bırakmadılar.
Ayrıca…
Son kurultayda büyük bir sürpriz yaparak Parti Meclisi’ne seçilen Gamze Pamuk Ateşli de salı günkü Ankara temaslarında Bursa örgütüyle oldu.
Önce..
TBMM’ye gidip Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinleyen Bursa örgütü, ardından Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Seyit Torun’la bir araya geldiler.
İki genel başkan yardımcısı il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarına şu mesajı verdiler:
“Biz örgütümüze güveniyoruz. Bursa’yı kazanmak için de Genel Merkez ve Bursa örgütü olarak gereken çalışmayı birlikte yapacağız.”
Ardından…
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelindi.
Bu tür ziyaretlere uzun süre ayırmadığı bilinen Kılıçdaroğlu ilk kez Bursa örgütüyle yarım saati aşan görüşme yaptı.
Görüşmede…
Gemlik’te parti örgütünün aday olmasını istediği Uğur Sertaslan ile Gürsu örgütünün aday belirlediği Funda Türkcoş Pekiner’e iki kez “Sevgili belediye başkanlarım” diyerek seslendi.
Ardından…
CHP’nin hedeflerini anlatırken Bursa ile ilgili özel vurgulamalar yaptı ve son gelişinde açıkladığı hedef mesajını yeniden verdi:
“Bursa’nın İzmir’den hiçbir farkı yok. Nasıl ki İzmir’i kazanıyorsak, Bursa’yı da öyle kazanacağız.”
Yoğun programın ardından CHP’nin il yönetim kurulu üyeleri, 13 ilçe başkanı ve 2 ilçe belediye başkan adayı moral bulmuş olarak Bursa’ya döndüler.