Umutla beklenen hızlı tren Bursa-Osmaneli hattı bütünü 2.5 milyar liraya ihale edildi, şartnameye göre inşaat 730 günde tamamlanacak

Beklenen ihale nihayet yapıldı. Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü’ndeki ihaleye 15 firma katıldı.
Firmalar…
Bursa-Yenişehir arası için üstyapı ve elektromekanik işlere teklif verirken, Yenişehir-Osmaneli arası için altyapı, üstyapı ve elektromekanik işi teklifi verdiler.
TCDD’nin 3.2 milyar lira sınır değerle çıktığı ihalede sınır değerin üstünde teklif veren 2 firma daha başlangıç aşamasında elendiler. Kalan 13 firma arasından 2.5 milyar liralık teklif veren Aga Enerji Nak. Mad. İn. San. ve Tic. A.Ş. ile İmaj Altyapı Üstyapı San. Ve Tic. A.Ş. ortak girişimi ihalenin kazananı oldular.
Ancak…
Hukuki süreçler nedeniyle ihale henüz sonuçlanmadığı için onaylanmış kabul edilmedi. Süresi içinde firmalardan itiraz gelmezse ihale onaylanıp ortak girişim firmaları sözleşme imzalamaya davet edilecek.
Sözleşmenin imzalanmasından 15 gün sonra yer teslimi yapılacak. Şartnameye göre, 105.7 kilometre uzunluğundaki Bursa-Osmaneli Hızlı Tren Projesi Altyapı, Üstyapı ve Elektromekanik Yapım İşi’nin 730 günde sonuçlanması gerekiyor.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

05

04 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: