Bursa siyasetinde ODTÜ’lü fizik mühendisi bir il başkanı: İYİ Parti İl Başkanı Bayram Kazancı projeleriyle siyaset yapmak istiyor

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BAYRAM KAZANCI

Bayram Kazancı kendini projelere adamış ODTÜ’lü bir fizik mühendisi. Siemens Türkiye’de Avrupa Sorumlusu olarak Ar-Ge çalışmalarıyla öne çıkmışken, milletvekili aday adaylığı nedeniyle İYİ Parti İl Başkanlığı’ndan ayrılan Yüksel Yılmaz’ın davetiyle siyasete girmiş ve yönetimde yer almış.
Yılmaz’ın istifasıyla da İl Yönetim Kurulu içindeki oylamada İYİ Parti İl Başkanı seçilmiş.
Ziyarete geldiğinde, önce kendisini siyasete sokan Yılmaz’a teşekkür etti.
Sonra da…
“Ben fizikçiyim, proje adamıyım. Sırf siyaset yapmak için siyasete girmedim, proje üreterek topluma yararlı olmaya geldim” dedi.
Farkını dile getirdikten sonra, fizik mühendisi olarak geliştirdiği savunma projesini açıkladı:
“Işın bulutu adını verdiğim bir projem var. İnsanların göremediği dalga boyunda ışınlar üreten sistem ülkemizin sınırlarına kurulacak. Yabancı bir cisim sınırdan geçtiği anda ışınlar onu indirecek.”
Projesinin, savunma gündeminde olan S-400 füzelerden daha etkili olduğunu vurgulayan Kazancı, bazı projelerinin de İYİ Parti’nin seçim beyannamesinde yer alacağını söyledi.
Şunu da ekledi:
“Ben klasik siyasetin dışında çalışıyorum. Bilimsel, akılcı verilere dayalı yönetim anlayışını savunuyorum. Toplumsal kalkınmamız için de önce toplumsal duyarlılığın geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

15

05 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: