Çakır’da entegre eğitim modeli… 4 yaşında Ana Sınıfı’yla başlayan çocuk farklı binalarda eğitimle liseden mezun olup üniversite kapısına çıkacak

ÇAKIR LİSESİ HAZIRLIK SINIFI VE CEM ÇAKIR

Olay’da yıllarca birlikte çalıştığımız, Çakır Okulları İletişim ve Halkla İlişkiler Direktörü İlkay Balaban arayıp da “Lisemizi birlikte gezelim mi?” dediğinde, meslektaşlarımızla birlikte koşup gittik.
Çakır Okulları Müdürü Cem Çakır’ı zaten başarılı çizgisiyle tanıyoruz. Farklı bir mimaride yapılan lise binası da çok etkileyiciydi.
Şu anda…
Hazırlık öğrencileri eğitim yapıyorlar, ama her ders ayrı sınıfta oluyorlar. Çakır’ın geliştirdiği sisteme göre, öğrenciler eşyalarını özel bölümdeki dolaplara koyduktan sonra hangi dersi alacaklarsa o dersin sınıfına gidiyorlar.
Hareketli sıraların olduğu sınıfları öğretmenleri ders verme yöntemlerine göre dizayn etmişler.
Girdiğimiz sınıfta medya okuryazarlığı dersi vardı.
Laboratuarı, bilgisayar salonu, spor salonu, hatta kafeteryasıyla Çakır Lisesi çok özel bir okul olmuş. Ana Sınıfı ise cıvıl cıvıl.
Cem Hoca, 4 yaşında okula Ana Sınıfı’ndan giren bir öğrencinin farklı binalarda ilk, orta, lise eğitimlerinin ardından 15 yıl sonra liseyi bitirip üniversite kapısına çıkabileceğini söyledi.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

05 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: