Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna gezisi öncesi AK Parti listesini tamamladı, CHP’de İl Başkanı Akkuş’un listesini Parti Meclisi onayladı

24 Haziran seçimi için Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerinin teslim edilmesine saatler kaldı. Kulakların Ankara’ya çevrildiği bugünün en rahat partisi, aday listesini 3 gün önceden açıklayan MHP.
Haberlere göre…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan listeler üzerindeki çalışmasını Bosna gezisi öncesi tamamlayıp YSK’ya teslim edilmek üzere AK Parti Genel Merkezi’ne vermiş.
Konuştuğumuz bir kaynak, “Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması bekleniyor, ama milletvekili aday listelerinde olabilir. Çünkü yeni dönemde TBMM  Başkanı olması bekleniyor” dedi.
Ardından…
Bir başka haber kaynağımızla Bursa listelerini konuşurken, “Bu seçimin özelliği farklı, tecrübeli isimlere gerek var. O nedenle listede Bursa’nın tanıdığı ve sevdiği eski isimler olursa kimse şaşırmasın” dedi.
Yine…
AK Parti’den konuştuğumuz bir başka isim rahat bir ifadeyle şunu söyledi:
“Sayın Cumhurbaşkanı bugüne kadar her seçimde değişimi uyguladı. Evet, bu seçim diğerlerine benzemiyor, ama değişimden vazgeçme eğilimi yok. Yeni kadrolarla yola devam.”
Kulislere kulak uzatırken…
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Bosna’da olan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na ulaşmaya çalışanlara da rastladık.
Benzer durum CHP’de de var.
Gelen haberlere göre, CHP Parti Meclisi öğleden sonra Bursa listesini görüştü ve kesinleştirdi.
Gerçi…
CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un hafta içinde örgüt listesi olarak Ankara’ya bir aday listesi önerdiği biliniyor.
İşte…
PM’de dün akşam saatlerinde Akkuş’un listesi bir değişiklikle onaylandı. O değişiklik de 8. sırada yaşandı.
Buna göre…
1. Bölge’de sıralama şöyle oldu: Lale Karabıyık,  Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Prof. Dr. Kayıhan Pala, Özgür Erdursun, Gürkan Esen, Zafer Yıldız, Serkan Öztürk, İbrahim Mart, Aytaç Şahin

2. Bölge’de sıralaması da şöyle: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan, Mustafa Şenyurt, Erkan Dönmez, Süleyman Ayyıldız, Şahin Sevinç, Meral Altuntaş, Kemal Atan, Baran Güneş, Hülya Dink

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

05 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: