İYİ Parti’nin Bursa listesinde İsmail Tatlıoğlu’ndan sonra ikinci sıra sürprizi Sami Bilge oldu

PROF. DR. İSMAİL TATLIOĞLU VE SANAYİCİ SAMİ BİLGE

İYİ Parti’nin kamuoyu araştırmalarında Bursa listesi için Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu adının çıktığını dün bu sayfalarda duyurduk.
Aday adaylığı başvurusu yapmadığı halde İYİ Parti’den 1. Bölge’nin birinci sırasına yazılan İsmail Hoca’nın yanı sıra, ikinci sıradan da sürpriz çıktı.
Kulağımıza gelenlere göre…
Bursa’da sanayici ve Balkan camiasını temsil edebilecek aday arayan İYİ Parti Genel Merkezi dün öğleden sonra yaptığı bazı görüşmelerin ardından Sami Bilge’de karar kıldı.
MHP’de uzun yıllar siyaset yapan, AK Parti’nin kurucu il yönetiminde görev alan ve Bursa’nın sevilen isimlerinden olan Bilge de listelerin YSK’ya verilmesine saatler kala yapılan teklifi kabul etti.
Böylece…
İlk 2 sıra iki iyi dost olan İsmail Tatlıoğlu ve Sami Bilge’den oluşurken Selçuk Türkoğlu üçüncü, İl Başkanlığı’ndan ayrılıp aday adayı olan Yüksel Yılmaz ise dördüncü sırada yer aldı.
2. Bölge listesinde ise daha önce duyurduğumuz Mudanya doğumlu Emekli Büyükelçi Ahmet Erozan ve Yeni Çağ gazetesi yazarlarından Adnan İslamoğlu’nun yanı sıra, bir dönem Olay TV’de program yapan Serpil Aslantürk de yer alıyor.
Kurucular Kurulu üyeleri Sermin Özensoy ve Betül Bayraktar Orhan ise listenin gerilerinde kaldılar.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

22

05 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: