Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü, Panorama 1326 Fetih Müzesi açılışına davet etti

Hafta içinde… Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çok özel bir iftar daveti vardı. Davetin sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katılanlarsa kuruluşundan beri AK Parti’de milletvekilliği yapan isimlerdi.
Bir anlamda…
Eski milletvekilleriyle bir araya geldiği vefa iftarında Cumhurbaşkanı Erdoğan da yol arkadaşlığı yaptığı isimlerle yakından ilgilendi.
AK Parti’nin ilk dönemi olan 2002-207 döneminde Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da fırsatını bulup Erdoğan’la bir süre görüştü.
“Bursa’da ne var ne yok, neler yapıyorsun?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iki dönemdir Osmangazi’de yaptıklarını anlatan Dündar, sözlerinin sonunda “Bursa’ya Panorama 1326 adıyla çok güzel bir Fetih Müzesi  kazandırdık. Tüm hazırlıkları biten müzemizi sizin açmanızı arzu ediyoruz” dedi.
Bursa’ya dönüşte izlenimlerini sorduğumuz Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanımıza Osmangazi’de yaptıklarımızı anlattım. Kendisi zaten Bursa’yı yakından izliyor. Her zamanki gibi çok ilgilendi. Panorama 1326 Fetih Müzesi açılışına davet ettim, geleceği izlenimi aldım.”