Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’ndan talimat: 100 bin kişinin yaşadığı, sanayisi büyüyen Mustafakemalpaşa’ya otoyoldan çıkış verin!

Yer, Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi toplantı salonu… Kürsüde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu var. Yanında da AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman oturuyor.
Seçim çalışması için geldiği ilçede yaptığı değerlendirme toplantısında proje ve yatırımlar hakkında Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan bilgiler veriyor. Belediyenin proje ve hizmetlerini anlatıp, ihtiyaçları sıralıyor.
Salonda…
Belediye Meclisi üyelerinin yanı sıra belediye ve ilçe bürokratlarıyla ilden gelen yönetici konumundaki bürokratlar da var.
Bu nedenle…
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu ortaya çıkan sorunlar ve taleplerde anında bilgi alıp işlerin hızlanması için talimatlar veriyor ve koordinasyon sağlıyor.
Bu ortamda…
Sıra “artık Mustafakemalpaşa’dan geçmeyen otoyola” geliyor.
Anımsanacağı gibi…
İstanbul’dan başlayıp Bursa’dan geçerek İzmir’e ulaşan otoyolun projesi hazırlandığında güzergah Uluabat Gölü’nün güneyinden geçip Mustafakemalpaşa’dan Susurluk’a gidiyordu.
Ne var ki…
Uluabat’ın su toplama havzasında kalması, tarihi değerleriyle arkeolojik SİT alanı olması ve doğal güzellikleri nedeniyle güzergah değişti ve yol gölün kuzeyine alındı.
Öyle olunca da…
Mustafakemalpaşa’dan uzaklaşıp Karacabey’den Susurluk’a bağlandı.
İşte…
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan buna dikkat çekip 100 bin nüfusu aşan ve hızla gelişen Mustafakemalpaşa ile her gün büyük fabrika sayısı artan Organize Sanayi Bölgesi için otoyolun önemine dikkat çekerken “Otoyola çok ihtiyacımız var” diyor.
Bunun üzerine…
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu otoyol projelerini hazırlayıp yapımını denetleyen Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürlüğü temsilcisine dönüp “Mustafakemalpaşa’ya çıkış verilmesi gerektiğini” söylüyor.
Bürokrat projeyi anlattığında bu kez görüşünü talimata dönüştürüyor:
“Burada büyük bir ilçe ve büyüyen bir sanayi bölgesi söz konusu. Girişsiz-çıkışsız bırakamayız. Otoyoldan Mustafakemalpaşa’ya çıkış verin.”
Şunu da ekliyor:
“Bu değişikliğin takibini bizzat ben yapacağım.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

12

06 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: