Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Stadyumu Meydanı’nda miting yapıp sivil toplum örgütlerinin Büyük Bursa Buluşması iftarına katılacak

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Gerçi… 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçilebilmek için AK Parti’nin adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin adayı olarak Muharrem İnce, İYİ Parti’nin adayı olarak Meral Akşener, Saadet Partisi’nin adayı olarak Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi’nin adayı olarak da Doğu Perinçek sandığa girecekler, ama gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstünde.
Çünkü…
2002’den beri AK Parti lideri olarak girdiği her seçimi farklı kazanan Erdoğan bu seçimin de doğal favorisi durumunda.
O nedenle…
Bir yandan programları, mitingleri ve verdiği mesajlar daha hassas bir gözle izlenip değerlendirilirken, diğer adaylar da seçime yönelik stratejilerini ve söylemlerini Erdoğan’a göre belirliyorlar.
Hatta…
Seçimi ikinci tura bıraktırabilmek için özel projeler geliştiriyorlar.
İşte…
Gittiği her yerde büyük kalabalıklar toplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimi için miting yapmak üzere 11 Haziran Pazartesi günü Bursa’ya geliyor.
Erdoğan, geçen yılki referandum mitingi gibi yine Atatürk Stadyumu Meydanı’nda Bursalıların karşısına çıkacak. Saat 16.00’da başlayacağı duyurulan miting için AK Parti teşkilatları da yoğun bir hazırlık içindeler.
Kampanya başladığında…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Haziran’daki Bursa mitinginin bitiminde İstanbul’a dönmesi planlanmıştı. Dönüş programında değişiklik yok, fakat Bursa’da kalma süresi değişti.
Daha doğrusu, miting programına iftar eklendi.
Buna göre…
Atatürk Stadyumu Meydanı’nda seçim mitingini yapacak olan Erdoğan buradan da sivil toplum örgütleri tarafından organize edilen iftara katılacak.
Atıcılar Spor Kompleksi’ndeki iftar organizasyonunu AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şöyle açıkladı:
“Atıcılar Spor Tesisleri’ndeki iftarı Büyük Bursa Buluşması adıyla sivil toplum örgütleri düzenliyorlar. Yer uygun olmadığı için çok daha geniş kesime açamadık, ama yine de katılım 15 bin kişinin altında olmaz.”
Şu bilgiyi de verdi:
“Büyük Bursa Buluşması’nı Balkan ve Anadolu dernekleri tarafından oluşturulacak platformun yanı sıra işçi sendikaları organize ediyor.”