İYİ Parti adayları adına Prof. Dr. Tatlıoğlu’nun gözlemi: Siyasal iklim değişmezse ekonomi hırpalanır

İYİ PARTİ ADAYLARI İSMAİL TATLIOĞLU, SAMİ BİLGE, SELÇUK TÜRKOĞLU, AHMET EROZAN, HASAN TOKTAŞ

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu hem ekonomi bilgisi, hem siyaset deneyimleri ve yorumlama yeteneği ile farklı özelliklere sahip. İYİ Parti’nin Bursa adayları olarak Olay Medya ziyaretlerinde bunu bir kez daha gözlemledik.
İYİ Parti 1. Bölge adaylarından Sami Bilge ve Selçuk Türkoğlu ile 2. Bölge adaylarından Ahmet Kamil Erozan ve Hasan Toktaş’ın da katıldıkları ziyarette 1. Bölge 1. Sıra Adayı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu tespitlerini paylaşıp değerlendirmeler yaptı.
Eleştirilerini de akademisyen zarafeti taşıyan üslupla dile getirdi
Örneğin…
“Biz siyasal iklimin değişmesini arzu ediyoruz” diye başlayıp “Türkiye’de siyasal iklim değişmezse ekonomi çok fena hırpalanır” dedi.
İYİ Parti’nin siyasi misyonunu anlatırken “Biz olmasaydık, Türkiye Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 60’la mı, yoksa yüzde 65’le mi seçileceğini tartışırdı” deyip saha gözlemini paylaştı:
“Gittiğimiz her yerde büyük bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Anketlerde de İYİ Parti’nin iyi bir karşılığı var. Bu da Türk demokrasisi için umut verici.”
Ardından…
“Güçlü Türkiye için güçlü siyasete ihtiyaç olduğunu” vurgulayıp ekledi:
“Milletin merkeziyle siyasetin merkezini birleştirmek lazım. Türkiye’nin sorunu da kaynak değil, yönetim boşluğu var ve bu her yere sirayet etti.”