Karnelerin verildiği gün öğrencilerini el sallayarak tatile uğurladı… Emine Öğretmen’in felsefesinde çok çalışmak ve başarı var

Uzun yıllardır tanıyoruz Emine Örnek öğretmeni. Gençlik yıllarımızın birlikte geçtiği CHP eski Milletvekili Kemal Demirel’in ablasıdır.
Daha Özel İnal Ertekin İlkokulu’nda gencecik bir öğretmenken enerjisi ve başarısıyla dikkat çekiyordu. Derslerin yanı sıra müzikten folklora, tiyatrodan spora okulun tüm etkinliklerinde Emine Öğretmen vardı.
Sonra…
Emine Örnek Dersanesi’ni kurdu ve hızla büyüyüp Özel Emine Örnek Okulları’nı kazandırdı Bursa’ya.
Açıkça söylemek gerekirse, onun kadar çalışmayı seven başarı odaklı birini tanımadık. Sabah güneşin ilk ışıklarıyla girdiği okuldan gece karanlığında çıkar. Okulda bina girişinin karşısında idari büro görüntüsünde bir odada çalışır.
Ama…
Kapıdan giren herkesi, her öğrenciyi görür.
Emine Örnek Öğretmen’i anlatmaya kelimeler de sayfalar da yetmez. Kendini öğrencilerine adayan bir başarı efsanesi diyerek her şeyi özetlemek mümkün.
Nitekim…
Karnelerin verildiği cuma gününe ait Aytuğ Onur’un videosunu görünce de hiç şaşırmadık. Emine Öğretmen çıkmış bahçeye, karne alan öğrencileri götüren son servisleri el sallayarak uğurluyor.
Başarının sırrı da işte bu bütünleşmeden geçiyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

11

06 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: