Mudanya’da AK Parti “CHP’nin yanlışlıkla HDP’ye yazılan oyları bizim itirazımızla düzeldi” diyor, CHP ise “AK Parti’nin kendi tutanağı yanlış” diyor

AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI DR. MURAT ÜNAL

İlginç durum Mudanya’da yaşandı… AK Parti Mudanya İlçe Seçim İşleri Başkanı ve aynı zamanda Mudanya İlçe Seçim Kurulu Üyesi Avukat İnci Söğütlü, seçimin yapıldığı pazar gecesi geç saatlerde sandık kurulları ıslak imzalı tutanaklarıyla sisteme giriş tutanaklarını inceliyordu.
2 mahalledeki 2 sandıkta, ıslak imzalı tutanaklarla sistem arasında fark gördü.
Sandıkların birinde CHP’nin 126 oyu HDP’ye yazılmıştı. Diğer sandıktaysa yine CHP’nin 111 oyu HDP oyu olarak kayda girmişti.
Bunun üzerine…
Yanlışlıkla olduğu düşünülerek hemen itiraz edildi. İtiraz üzerine, hata düzeltildi ve AK Parti’nin itirazı sayesinde yanlışlıkla HDP’ye yazılan oylarını CHP geri alırken ortaya da demokratik bir yarışta demokratik destek çıktı.
Bu durumu…
AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal’la konuştuk.
“Bazen yanlışlıkla ya da sıra kaydırma sonucu bunlar olabiliyor” dedi ve şunu söyledi:
“İnsani bir hata olarak gördüğümüz bu durumu Seçim İşleri Başkanımız fark edince hemen itiraz edip düzelttirdik. CHP de HDP’ye yazılan oylarını bizim itirazımızla geri aldı.”

-CHP Mudanya İlçe Başkanı’ndan itiraz var-

Ne var ki…
Bu yöndeki bilgilere CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman’dan itiraz geldi.
O da…
“Bizim ıslak tutanaklarımız doğru, hatayı sıra kaydıran AKP gözlemcisi yapmış. Kendi itirazlarıyla kendi hatalarını düzelttiler” dedi.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

28

06 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: