24 Haziran’da ‘Güçlü Meclis’ sloganıyla oluşan parlamentoda yeni dönem: Bursa’dan 1 komisyon başkanı, 2 de başkanvekili çıktı

TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU BAŞKAN İSMET YILMAZ VE BAŞKANVEKİLİ REFİK ÖZEN

Yeni dönemle birlikte TBMM’de milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkarken, ihtisas komisyonlarının üye sayıları azaldı. AK Parti ise, seçim öncesi bakan olarak hükümette yer alan isimlerin çoğunu komisyon başkanı görevlendirdi.
Buna göre…
AK Parti Bursa milletvekillerinden Hakan Çavuşoğlu yeni dönemde İnsan Hakları Komisyonu Başkanı olurken, Refik Özen de Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili olarak görev üstlendi. Bu görevi geçen dönem Hüseyin Şahin yürütüyordu.
Müfit Aydın ise Çevre Komisyonu’ndaki başkanvekilliğini sürdürüyor.
Ayrıca…
Atilla Ödünç’ün Dışişleri Komisyonu’nda, Osman Mesten’in Anayasa Komisyonu’nda, Mustafa Esgin ve Ahmet Kılıç’ın KİT Komisyonu’nda, Vildan Yılmaz Gürel’in Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda, Emine Yavuz Gözgeç’in Adalet Komisyonu’nda ve Zafer Işık’ın da Tarım Orman Komisyonu’nda görev aldıkları görüldü.
CHP’den Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun Anayasa Komisyonu’nda, Orhan Sarıbal’ın Tarım Orman Komisyonu’nda, Yüksel Özkan’ın da Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’nda görev aldıkları, Erkan Aydın’ın ise Akdeniz Asamblesi’nde görev üstlendiği kulağımıza geldi.
MHP’den de M. Hidayet Vahapoğlu’nun Milli Savunma Komisyonu’nda görevi var.
İYİ Parti de İsmail Tatlıoğlu’na Plan Bütçe Komisyonu’nda, Ahmet Erozan’a ise Dışişleri Komisyonu’nda görev verdi.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

07 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: