Bursa’yı termalin başkenti yapacak Sıcaksu’daki proje Arap yatırımcının gündeminde… Dubai’de milyar Dolar’lık flört!

İlk adımı… 13 Şubat 2018 günü bu sayfalardan duyurduk. AK Parti’nin eski sözcüsü, MKYK Üyesi Yasin Aktay’ın sürpriz bir şekilde Bursa’ya geldiğini, Bursa milletvekilleri Müfit Aydın ve Osman Mesten ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ettiklerini o yazıda aktardık.
Görüşmenin içeriğini de…
Bursa Milletvekili Müfit Aydın’ın arayıp “Neler konuşuldu?” diye sormamız üzerinde öğrenmiştik:
“Suud-Kuveyt ortaklığında bir yatırımcı Sıcaksu Termal Projesi’yle çok ciddi şekilde ilgileniyor. Milyar Dolar’lık yatırıma Büyükşehir de sıcak bakıyor. Yasin Bey’in yakın dostu olan yatırımcı projeyi dinledi, Alinur Başkan da beklentilerini anlattı.”
İşte…
Sıcaksu’da kamulaştırmaları tamamlanan, 20 dönümlük bölümü geçen dönem Büyükşehir Belediyesi tarafından satılan termal projesi için Arap yatırımcı yaklaşık 100 dönümlük alanın tümüyle kendisine verilmesini istiyor.
Bursa ziyaretinde Büyükşehir’in hedeflerini ve beklentilerini dinleyen yatırımcı, Dubai’deki merkezine döndüğünde proje çalışması yaptırdı.
O çalışma için de…
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ile Genel Sekreter Yardımcısı Murat Kuşun proje üzerinde incelemeler yapmak ve bilgi alışverişinde bulunmak üzere Dubai’ye gittiler.
Gelişmeyi…
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la konuşurken şunu söyledi:
“Sıcaksu bölgesinde planladığımız ve Bursa’yı termalin başkenti yapacak projemizle Arap yatırımcımız çok ciddi şekilde ilgileniyor. Daha doğrusu, Büyükşehir’le Arap yatırımcı arasında şu anda bir flört var diyebiliriz.”
Şunu özellikle vurguladı:
“Büyükşehir Belediyesi olarak projeden beklentilerimiz belli. Arap yatırımcı da kendi şartlarını oluşturuyor. Arkadaşlarımız üzerinde çalışılan projeyi ve gelişmeleri görüşmek üzere Dubai’de.”
Şunu da ekledi:
“Bursa’nın çıkarına olacak bir proje için çalışıyoruz. Şu anda görüşmeler olumlu gidiyor. Umarım Bursa’nın kazanacağı, yatırımcının da mağdur olmayacağı  ve dünyaya açılan bir proje ortaya çıkar. Ben umutluyum.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

20

07 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: