CHP’de değişim için imza toplayanlar umutlandı, ama Bursa’da başka bir kriz var: Delege olan 13 ilçe başkanından 8’i imza verdi

Seçim sonrası değişim isteğiyle karşı karşıya kalan CHP’de, yönetimin olağanüstü kurultaya yaklaşmaması nedeniyle başlayan olağanüstü kurultay için imza kampanyası kritik bir aşamaya geldi.
Çünkü…
Kurultayın toplanabilmesi için 634 imza gerekiyor. Kampanyaya öncülük eden Muharrem İnce destekçileri 550 imzayı buldukları açıklaması yaptılar.
Buna karşın…
CHP Genel Merkezi ise dikkatle izlediği kampanyada imza sayısını 438 olarak dile getiriyor.
Bursa’yla gelince…
Başlangıçta, Bursa’dan 6-8 imza verileceği tahmin edilirken, İnce destekçileri 36’sı seçilmiş, 5’i doğal toplam 41 delegesi olan Bursa’da 20 imzayı aştıklarını söylüyorlar.
Partiden gelen bilgilerdeyse 16 delegenin imza verdiği, önümüzdeki süreçte de en fazla 18’e çıkabileceğini ifade  ediyorlar.
Ancak…
İmza kampanyasının Bursa ayağında asıl kriz başka. İmzacılar, delege olan 13 ilçe başkanından 8’inin imza verdiğini iddia ediyorlar. Yönetimse dikkatli bir tutum sergileyip polemiklerden uzak durmaya özen gösteriyor.
Ne var ki…
Eğer 17 ilçeden delege olan 8’inin başkanı gerçekten değişim için imza vermişse, CHP yönetimi adına daha ciddi bir durum var demektir.