DSP Genel Başkan Yardımcısı Özbilge içini döktü: Seçime sokmayan YSK’ya tepki gösterdi, destek olmayan CHP’ye sitem etti

DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ÖZBİLGE

DSP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge çay içimi uğradığında, “her dönem iddialı olan DSP’nin 24 Haziran seçimine neden girmediğini” sorduk.
Meğer…
Kanayan yaraya parmak basmışız. Önce YSK’ya tepki gösterdi:
“Kayseri Merkez ve Konya’nın Ermenek ilçelerinde kongre yapmadığımız gerekçesiyle YSK tarafından DSP seçime sokulmadı. Atama yöntemimizi anlattık, dinletemedik. 2 ilçede kongrelerimizi itiraz süresi içinde yaptık, ama yine kabul ettiremedik.”
Şu bilgiyi verdi:
“Hukuk dışı uygulamayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götürdük, şimdi oradan karar bekliyoruz. Avrupa Seçim Güvenliği Heyeti de DSP’yi ziyaret edip bilgi aldı.”
Ardından…
Toplumun her kesiminden oy aldıklarını vurguladı ve CHP ile ittifak için şunları söyledi:
“Millet İttifakı içinde biz de olmalıydık. Eğer orada yer alabilseydik, bugün sonuç çok farklı olurdu. Fakat İYİ Parti ve SP’ye gösterdiği demokratik desteği CHP bize vermedi.”
Şunun altını çizdi:
“Bizse her fırsatta ‘kardeş’ diyorlar, ama destek vermediler. CHP’nin oluşan tabloda milli ve yerli sola hayrının olmadığı açıkça ortada.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

14

07 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: