Hakan Çavuşoğlu’nun enerjisi yüksek: Ankara’da kazandığımız tecrübeyle Bursa’ya hizmet için Bakan gibi çalışmaya devam edeceğiz

Aradığımızda… TBMM Başkanı seçiminde ikinci tur sonuçlanmış, üçüncü tur için ara verilmiş, milletvekili arkadaşlarıyla kuliste değerlendirme yapıyordu.
Bir gün önce de…
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte Srebrenitsa Katliamı’nın 23. yıldönümü nedeniyle anma etkinliklerine katılmak üzere Bosna’daydı.
Bu hafta sonu ise Bursa’da.
Pazartesi akşamına kadar Başbakan Yardımcısı unvanını taşıyan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu öncelikle yeni dönemi tanımladı:
“Yeni bir döneme girdik. Türkiye’nin yıllardır özlemini çektiği sistem değişimini AK Parti sağlamış oldu.”
Şuna dikkat çekti:
“Yeni dönemin parametreleri farklı olacak. Eski alışkanlıklar değişecek, farklılıklar yaşanacak. Her şeyden önemlisi, Türkiye kaybettiği zamanı kazanmak için hızla işine odaklanacak.”
Ardından…
Başbakan Yardımcılığı görevinin sona erdiğini anımsatıp, yeni siyasi yolunu ifade ederken, “Şu an milletvekiliyim ve partimin emrindeyim” diye başladı ve şunu vurguladı:
“Samimiyetle hep söyledim… Partim bana hangi görevi verirse sonuna kadar enerjimi sarf edeceğim. Bu partinin hangi mevkiinde, hangi makamında olursa olsun görev yapmak payelerin en güzeli.”
Şunu ekledi:
“Milletin teveccühüne layık olmak çok önemli. Milletvekili olarak görevime devam ediyorum. Hangi görev olursa da yapacağım.”
Sonra da…
Yeni süreçte Bursa’ya hizmet noktasındaki yaklaşımını ortaya koydu:
“Bursa çok önemli ve olmazsa olmazımız. Hem Bursa’daki sorunların çözümü, hem Bursa’nın geleceğe dönük gelişimi ve dönüşümü açısından elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapacağız.”
Şunun da altını çizdi:
“Yine her hafta sonu Bursa’ya geleceğiz, yine her zaman insanımızla birlikte olacağız. Çünkü bu millete efendilik yapmaya değil, hizmetkar olmaya aday olduk. Dün nasılsa, bugün de aynı şekilde devam edeceğiz.”
Mesajı şu:
“Dün başka bir görevdeydik, bugün başka bir görevde milletin emrindeyiz. Bursa’ya hizmet için görev tanımının önemi yok. Ankara’da kazandığımız tecrübeyle Bursa’ya hizmet için Bakan gibi çalışmaya devam edeceğiz.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

14

07 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: