Türkiye’nin her yerinde Bursa’ya tren eylemi yapan Kemal Demirel sanayi bölgesi hattıyla umutlandı: Siyasetçisi ve dinamikleriyle Bursa kenetlenmeli

1991 yılıydı… Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında SHP Grubu Üyesi olarak Kemal Demirel söz aldı ve “Uludağ’ı Bursalılar kartpostallardan görüyor. Teleferikte haftada 1 gün halk günü yapıp bedava taşıyalım, Bursa’da yaşayan herkes Uludağ’ı görsün” önerisi yaptı.
Öneriye…
Dönemin iktidar partisi DYP’nin Grup Sözcüsü rahmetli Ali Akman da “Halk günü iyi fikir, ama ücretsiz doğru değil, yüzde 50 indirim yapalım” katkısıyla destek verdi, karar da bu şekilde alındı.
Sonrasında…
2002 yılında CHP Bursa Milletvekili seçilen Kemal Demirel parlamentoda görev taptığı 2 dönemde trafik kazalarına karşı demiryolu kampanyasıyla Anadolu’nun her yerini gezip eylemler yaptı, hatta yürüyüşler düzenledi.
Bugün gelinen noktada Bursa’nın hızlı trene kavuşma umudunu koruyor, fakat bazı istekleri var:
“Parti ayrımı olmaksızın Bursa milletvekillerinin tümü bir araya gelip Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Ulaştırma Bakanı, hatta TBMM Plan Bütçe Komisyonu üzerinde baskı oluşturmalı ve yeterli ödenek sağlanmalı.”
Şunu da ekledi
“Yalnızca Ankara ayağı yetmez. 2019’un sonuna doğru projenin bitmesi ve trene kavuşmamız için Bursa’nın kent dinamikleri de harekete geçip gerekli çabayı göstermeli.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

07 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: