Yetimlere sahip çıkıp yoksullara yardım yapıyorlar, Suriyelilerin uyumuna katkı sağlıyorlar… Kalbiselim Derneği hayır için çalışıyor

KALBİSELİM DERNEĞİ BAŞKANI OSMAN İPEKÇİOĞULLARI VE YÖNETİMİ

Bursa’da çok sayıda yardım amaçlı dernek var ve gözden uzak çalışıp amaca da ulaşıyorlar. Aralarında biri var ki, Suriyeli yetimlere de el uzatıyor.
Kalbiselim Derneği Başkanı Osman İpekçioğulları
bu anlamda çok özel bir çaba harcıyor. Yönetiminde yer alan Murat Ekren, Ellez Barak, Emir Almaç ve Suriyeli bir mülteci olan Ebubekir Hardan’la birlikte sohbet ederken, “Derneğe kayıtlı 3 bin aileye her ay yardım yaptıklarını” öğrendik.
Önceliği yetimlere verdiklerini, ikinci sırada engelliler olduğunu söyledi. 2 bin yoksul aileye her ay düzenli yardım yaptıklarını anlattı.
Ayrıca…
Suriyeli
300 çocuğa dernek merkezinde eğitim verdiklerini söylerken toplumsal bir konuya dikkat çekti:
“Suriyeli çocukların kavşaklarda dilenmelerinin önüne geçtik. Çöp konteynerleri önünde duygu sömürüsü yapanları engelledik.”
İlkeleri şu:
“Derneğin kapısından giren kim olursa olsun ihtiyacı varsa yardım ederiz. Yardım alanlar arasında Suriyeli mülteci Hıristiyan aileler var.”
Bir de sevincini paylaştı:
“Almanya’dan Hasene Derneği geçen Kurban Bayramı’nda 1 TIR dolusu 15 ton et gönderdi. Kemiklerini temizleyip 3’er kiloluk paketler halinde eşit dağıttık. Bu bayram da yolluyorlar. Allah razı olsun.”
Hedefinde de, ihtiyaç sahipleri için derneğin altına Sevgi Market açmak var.