Ankara’da kurultay sezonu… CHP olağanüstü kurultay sürecini atlattı gibi, ama 15 gün içinde İYİ Parti ve AK Parti’nin 2 kurultayı var

Aslında… Geçen yılın son aylarında AK Parti’nin kurultayını sonbahardan ilkbahara çekme olasılığı üzerine senaryolara bu sütunlarda yer verdik.
AK Parti’nin sözcüleri de mayıs-haziranda kurultay olabileceğini konuşmaya başlamışlardı ki, 24 Haziran’da erken seçim yapılması kararı alındı ve kurultay gündemden çıktı.
Seçimin hemen ardından da, daha önce 12 Eyül olarak belirlenen AK Parti Olağan Kurultayı’nın 18 Ağustos’ta yapılacağı açıklandı.
Şimdi…
Gözler AK Parti kurultayı için Ankara’da.
Çünkü…
2002’den bu yana her seçim öncesi en güçlü favori kabul edilen AK Parti’nin bundan sonraki yol haritası kurultayda ortaya çıkacak.
Daha doğrusu…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluşturacağı yeni parti vitrini yeni sürecin de aynası olacak ve AK Parti’nin yeni yol haritası ortaya çıkacak. Yerel seçimde belediye başkanı ve meclis adaylarını da bu yönetim belirleyecek.
O nedenle…
Yeni dönemin siyasi işaret fişeği olacak kurultayı teşkilatlar da önemsiyorlar. Onun için de katılım olarak partinin coşkusunu gösterecek yolculuk organizasyonu toplantılarına şimdiden başlandı.
Ayrıca…
AK Parti önümüzdeki hafta sonu da Kadın Kolları Kurultayı yapacak.
Seçimlerde Kadın Kolları’nı en iyi çalıştıran ve en yüksek verimi alan parti olan AK Parti’nin yerel seçime yönelik beklentilerinin de Kadın Kolları Kurultayı’na yansıması bekleniyor.
Yanı sıra…
Ankara’da önümüzdeki hafta sonu, hiç hesapta olmayan ve krizden doğan olağanüstü İYİ Parti Kurultayı var.
Genel Başkan Meral Akşener’in eleştirilere tepki olarak açıkladığı kurultaya İYİ Parti’nin kadro değişimi için fırsat olarak bakanlar da var.
Hatta…
“Partinin gelecekte ayakta kalıp güçlenebilmesi için yönetimi yenilemede iyi bir hamle şansı” olduğu düşüncesini dile getirenlerin sayısı hiç de az değil.
Kısacası…
Ankara’da önümüzdeki hafta sonu 2 olmak üzere 15 günde 3 kurultay yapılacak ve bir anlamda siyasette kurultay sezonu yaşanacak.
Gerçi…
Değişimciler yeterli imza sayısına ulaştıklarını açıkladılar, ama CHP Genel Merkezi aynı görüşte değil. Çünkü, oradan da yeterli imzaya ulaşılamadığı açıklaması geldi.
O bakımdan…
CHP’nin olağanüstü kurultay sendromunu atlattığı gibi bir görüntü var.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

03

08 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: