CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkyılmaz’la görüşmesinde parti örgütüne mesaj yolladı: Ülke yangın yeri, birbirimize daha çok sarılalım!

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU VE MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ TÜRKYILMAZ

Tam da… Değişim isteğiyle kurultay için imza toplanan günlerdi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz en sıkıntılı olduğu süreçte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Mudanya örgütüyle ziyaret edip destek verdi.
Bu kez de…
Planladığı açılış temel atma törenlerine davet etmek ziyarete gitti. Genel Merkez’de makam odası kapısından adımını attığı anda da “Sevgili Başkanım hoş geldin” diye seslenen Kılıçdaroğlu’nun sıcak davranışıyla karşılaştı.
Oturduklarında sıcak yaklaşım yine devam etti.
Örneğin…
“İyi gidiyorsun, seni izliyorum” dedikten sonra Kılıçdaroğlu şunu söyledi:
“Mudanya’da çıkan orman yangınının söndürülmesi için çalışmalarını izledim. Yangın sırasındaki emek ve duyarlılığın için teşekkür ederim.”
Şunu istedi:
“Başkan bir takım kuşkuların var, lütfen bu işin arkasını bırakmayın. Sonuna kadar gidin. Biz buradan her türlü desteğe hazırız.”
Sonra da…
Genel değerlendirmeler yapan CHP lideri, şunu vurguladı:
“Partinin birlik ve beraberlik içinde, önümüzdeki süreci hep beraber atlatacağına olan inancım tam.”
Şu mesajı verdi:
“Artık içe dönük mücadeleden çıkıp tamamen dışa dönük mücadele dönemi başlaması gerekiyor. Çünkü, bir yandan yerel seçim yaklaşıyor, bir yandan ülke ekonomik olarak çok kötüye gidiyor.”
Şunu net bir dille vurguladı:
“Ülke yangın yeriyken, bizim yapmamız gereken çok önemli işler var. Onun için birbirimize daha çok sarılmamız gerekiyor.”
Bu noktada ısrarı şu:
“Ülke önemli bir süreçten geçiyor. Bundan sonra birbirimize daha çok sarılarak, birlik ve beraberlik içinde insanlarımızın bizden beklentilerine cevap vermemiz gerekiyor.”
Ardından…
“İç çekişmelerden uzaklaşmamız gerekiyor” deyip ekledi:
“Partide istenmeyen bir süreç yaşandı. Artık yapacağımız şey, dışa dönük mücadeleyi hızlandırıp halkımızın bizden beklentileri doğrultusunda, ekonomiden başlayarak yerel seçime kadar en üst seviyede çalışmalıyız.”