Delege ve üyenin isteğiyle imza verdiğini söyleyen Bozbey’in yorumu: Genel Başkanı toplum önünde itibarsız hale dönüştürdüler

NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BOZBEY

Kolay değil… 4 dönemDİR seçim kazanıyor. 20 yıldır Nilüfer Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. En önemlisi, Nilüfer’de yaşayanlar tarafından çok seviliyor ve özel bir kitlesi var.
Bunu da…
Herkesle sıcak diyalog kurarak başarıyor.
Şu günlerdeyse…
CHP’de olağanüstü kurultay isteyen değişimcilerle Genel Merkez arasındaki mücadeleyi izleyen Mustafa Bozbey, imza vererek değişim isteyenler safında yer aldı.
Neden imza verdiğini de şöyle açıkladı:
“Sokaktaki insanın değişimden yana tavrı var. Delegenin, üyenin tavrı var. Nilüfer Belediye Başkanı’yım ama partim bir de kurultay delegesi yaptı. O nedenle parti görevim var. Delegenin ve üyenin isteğiyle, sorumluluğum gereği bir tercih kullandım.”
Ardından…
“Süreci izliyorum. Yarın ne olur, bir şeyler mi değişir diye bakmıyorum. Kendi işime bakıyorum” dedi ve devam etti:
“Yerel seçime 7-8 ay kaldı. Neler yapabiliriz, ne gibi değişiklikler olması gerekir diye çalışıyorum. Çünkü süreç çok zorlu.”
Şuna dikkat çekti:
“2 yıldır ekonomik şartlar iyice zorlaştı. Bu şartlarda belediye başkanlığı yapmak çok sıkıntılı. Gelirler düşüyor, giderler yükseliyor, hedeflere ulaşılamıyor. Vatandaşın talepleri ve nüfus da artıyor.”
Şunun altını çizdi:
“Sorunları aşabilmeye yoğunlaştık, çözüme uğraşıyoruz. İnsanlar buraya boşuna gelmiyorlar, mutlu ve huzurlu olup kendilerini güvende hissetmek, gülümsemek için geliyorlar.”
Bu noktada…
“Biz de gülümsetmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Siyaset tarafı ikinci, üçüncü planda. Siyasal davranışım yok, olmaz da” dedi, siyasi gündem için şu notu düştü:
“Partim tarafından verilmiş olan kurultay delegesi görevinde; ilçe delegeleri ve üyelerin tavsiyesi doğrultusunda bir karar alıp imza verdim. Kararımın da arkasındayım.”
Sonra da…
“Burada üzüldüğüm tek bir şey var” deyip önemli bir değerlendirme yaptı:
“Gerçekten çok dürüst, çok çalışkan, gerçek bir demokrat olan Genel Başkanımızı toplum nezdinde itibarsız hale dönüştürdüler. Buna çok üzülüyorum ve asla gönlüm razı değil.”
Gözlemi şu:
“Genel Başkanımız gerçekten çok iyi bir insan. Bu ülkeyi çok düşünüyor ve seviyor. İnanılmaz derecede çalışkan. Fakat süreç buraya getirdi.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

10

08 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: