24 Haziran olmasaydı belediye adaylarını belirleyecekti… CHP İl Başkanı Akkuş yerel seçim mesaisine yeniden başladı, ilçelerin röntgenini çıkarıyor

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU VE İL BAŞKANI HÜSEYİN AKKUŞ

Aslında… 24 Haziran’da seçim kararı alınmasaydı, CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş belediye başkan adaylarını mayıs ayında belirlemiş olacaktı, Hatta, Gemlik ve Gürsu adaylarını ilçe örgütlerinin isteği doğrultusunda belirleyip Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile de tanıştırmıştı.
Araya seçim girince süreç kesildi.
Şimdi…
Akkuş çalışmalarına kaldığı yerden başlıyor. Neler yaptığını da şöyle açıkladı:
“2 ilçede adaylarımızı belirlemiştik. Kalan 15 ilçe başkanımızla da görüş alışverişi yapıyorum. Adaylıklarla ilgili ne düşündüklerini öğreniyorum.”
Şunu vurguladı:
“Yalnızca belediye başkan adaylığı konusunda değil, meclis üyelikleri için de parti örgütünün nasıl baktığını ve beklentilerini belirliyorum.”
Ardından…
“Bu ay içinde tüm ilçelerde geniş kapsamlı bir kamuoyu araştırmasına başlıyoruz” dedi ve araştırmadan beklentilerini şöyle açıkladı:
“Her ilçenin özellikleri farklı. O nedenle her ilçe ayrı ayrı ele alınacak. Halk neleri sorun görüyor, nelerin çözümünü istiyor, her ilçede beklentiler neler hepsini tek tek belirleyeceğiz.”
Amacı şu:
“İlçelerin ayrı ayrı röntgenlerini çıkaracağız. Sonra da ortak bir dil oluşturmayı çok önemsiyorum.”
Şunu da vurguladı:
“Kamuoyu araştırması yanında, ilçeler de kendi yöresel sorunlarıyla ilgili bir çalışma yapıyorlar, beklentileri saptıyorlar.”
Bu noktada…
Yeni bir gelişmenin bilgisini verdi:
“CHP’nin kuruluş yıldönümü 30 Eylül, ama Genel Merkezimiz yıldönümü etkinliklerini öne aldı. O nedenle pazar günü Ankara’da hem kuruluş yıldönümünü kutlayacağız, hem örgüt toplantısı yapacağız.”
Toplantıya…
İlçe başkanları, ilçe belediye başkanlarıyla İl Kadın ve İl Gençlik kolları başkanlarının da katılacağını ifade eden CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş şunun da altını çizdi:
“Kuruluş yıldönümü etkinliği içinde olacak örgüt toplantısında, hem yerel seçim hazırlıklarıyla ilgili görüşleri değerlendireceğiz, hem de Ankara’nın görüşünü alıp belirlenen kriterleri öğreneceğiz.”