Bursa gezisinde umutlanan Kılıçdaroğlu’nun merak uyandıran mesajı: Bahar temizliği yapacağız!

Gerçi… Geliş nedeni düğün olduğu için, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü İznik, Orhangazi ve Gemlik ilçelerindeki programı ve giderken verdiği siyasi mesaj pek öne çıkamadı.
Onu da, CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’a sorduk.
Net bir dille…
“Genel Başkan giderken çok teşekkür etti ve memnuniyetini dile getirdi” diye başladı ve şunu söyledi:
“Arkadaşlarla da konuştuk… Bugüne kadar bu derecede memnun ayrıldığı bir program olmadığını gördük. Çünkü, tam onun istediği gibi bir konsept program oldu.”
Şunu da ekledi:
“Nitekim Ankara’ya döndükten sonra Genel Başkan Yardımcımız Orhan Sarıbal’ı arayıp memnuniyetini söyledi. Hatta iki kez görüştüler.”
3 ilçedeki programı da şöyle özetledi:
“İznik’te sivil toplum örgütleri ve muhtarlara konuştu. Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile Ziraat Odası Başkanı geldiler, onlarla özel görüştü. Aynı görüşmeleri Orhangazi’de de yaptı.”
Şunu vurguladı:
“2015 yılındaki Bursa programında, CHP’ye tek oy çıkan İznik’in Fevziye Köyü’nü ziyaret edeceği sözünü vermiş. O sözünü yerine getirdi, insanlar da mutlu oldular.”
Gözlemi şu:
“Gittiğimiz her yerde ilgi müthişti. İnsanlar CHP’deki kurultayla değil, kendi yaşam mücadeleleriyle ilgileniyorlar. Çünkü alamıyor, üretemiyor, gelecek planlaması yapamıyorlar. Bunun için CHP’yi tek çare görüyorlar.”
Şöyle devam etti:
“Genel Başkanımız da bu ilgiyi ve heyecanı görünce Büyükşehir’e talip olduğumuzu net bir dille her yerde söyledi. Oysa bir süredir böyle bir ifadesi olmuyordu, ama hüsnü kabulden etkilendi.”
Sonra da…
Kılıçdaroğlu’nun ilçe gezilerinde verdiği mesajı açıkladı:
“Ziyaretlerde; ‘Bahar temizliği yapacağız ve Bursa’da Büyükşehir dahil bir çok ilçede seçimi kazanacağız’ mesajını verdi.”
Beklentisi şu:
“CHP’li belediyelerin tarımda kooperatifler yoluyla yaptıkları ziyaretlerde anlatıldı. Oy alamadığımız kesimlerde söylediklerimizin karşılık bulacağına samimiyetle inanıyorum.”